Starší dotaz #101

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, rozhodla jsem se se svými trablíky někam obrátit. Jen, kde nejlépe začít. Asi popořádku. Je mi 34 let, mám dvě děti – syn 17 let, dcerka 12, jsem cca 5 let rozvedená. To období mne už dávno přebolelo. Po "útěku" manžela od rodiny jsem žila sama s dětmi a měla nějaké známosti. Nakonec jsem se seznámila s člověkem do kterého jsem se zamilovala a zůstali jsme spolu, bydlel u mne a stavěl domek, kam jsme se měli přestěhovat a založit novou rodinu a sezdat se, mé děti ho měly rady i on je. Osud mi nebyl nakloněn a po necelých 3 letech vztahu na náhlé vážné onemocnění zemřel. Velmi psychicky jsem to špatně nesla a také navštívila psycholužku, která mě nasměrovala na pozitivnější cestu, brala jsem i uklidňující léky. Ztráta přítele mne velmi duševně poznamenala. Nedlouho po jeho smrti jsem se seznámila s mužem se kterým si mám životně mnoho říct. A tady nastává kámen úrazu. Jsme každý z jiného města cca 30 km od sebe, ale to by natolik nevadilo. Je podnikatel, ale s časovým harmonogramem nemá problém. Po většinu času se vídáme o víkendu. Zprvu jsem to vítala, ale postupem času bych chtěla častější kontakt. Jenže on chce vše pomalu, postupně. Mě však nepřipadá, že bych na něj naléhala, abychom se stýkali více. Připadá mi to hodně hlemíždí krok, na to, že jsme spolu rok. Mám pocit, že nadarmo plýtvám pak časem. Také bych chtěla po něm společné soužití, což nevylučuje, ale opět jakoby se zdráhal i o tom se mnou mluvit.Je svobodný pětatřicetiletý muž, který víceméně s nikým nežil a měl přítelkyně jen tak a prý je ani nemiloval. Mě tvdí, že mě miluje, že je introvertní člověk, proto potřebuje pomalé posuny. Já se tím trápím a vlastně nevím jak na něj, abychom si byli stále blíž a moc se tím trápím, večer bývám plačtivá a kolikrát upadnu do depresivních nálad, kdy mě přestává všechno bavit a začnu být apatická vůči okolí. Jsou to je chvilkové stavy s kterých se opět dostanu. Ráda bych nenásilně navázala životní nitku tam, kde mi ji osud odstřihl a nějak se mi to nedaří anebo chci příliš vše rychle, což z mého poledu mi nepřipadá. Neumím si poradit, nevím jak s ním hnout. Také jsem si říkala, že mne má "jen tak", ale pak jsem si to zavrhla. Děkuji za odpověď. Pokud by bylo třeba , abych uvedla více informací, ráda napíšu znova.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá S., tak mne napadá, že moderní technika je opravdu fajn… Mno – ohledně prostorové orientace – nevím, v jaké formě je váš mozek – zda se jedná o organické či funkční oslabení. Možná by bylo dobré zkusit one-brain u zkušeného terapeuta. A nedojde-li ke změně, tak se s tím smířit – vždyť nikdo nejsme dokonalí.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.