Starší dotaz #102

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na nějaké informace. Už od mala jsem měla problémy s prostorovou orientací (dojít někam do města a podobně).Do dneška nejsem schopna nakreslit plánek nějaké cesty. Nevybavím si cestu, ale jen pro mě orientační body (kostel, krámek na rohu, zelený dům,…).Všichni mě musí složitě vysvětlovat cestu, neptám se na ulice, ale co tam je zajímavého. Je to pro mě nepříjemné, dokonce pokud někdo chce podradit cestu většinou se vymluvím,že nejsem zdejší. Chtěla bych se vás zeptat, jestli je možné s mým problémem něco dělat. Moc by mi pomohlo vědět třeba kam se mám obrátit, nebo jestli to můžu nějak zlepšit. Studuji na vysoké škole a je těžké to někomu pořád vysvětlovat, že když se můžu naučit jiné složité věci, proč se nenaučím orientaci. Do auta si budu muset pořídit GPS jinak to nebude možné.Jsem z toho docela bezradná. Moc vám děkuji za váš čas a odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milý Desperádo, situace nelehká. Spíše vás čeká období smiřování se s realitou a nalézání nového životního rytmu. Ohledně vašeho vztahu s její sestrou bych doporučovala stručnou pravdu, protože být za lháře, není dobré. Určitě vám držím palce, abyste nepodléhal vzteku. Vztek je obrana před bolestí (a té stejně neutečete) a ničí to hezké, co mezi vámi bylo. Když mezi vámi zůstane úcta, bude to to nejlepší pro vaše dítě.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.