Starší dotaz #1033

anonym Personál zeptal se před 14 roky

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Často bojuji se svojí nesmělostí. Přemýšlela jsem, kde se to ve mně vzalo a řekla bych, že jsem na to přišla. Můj strach asi souvisí s mými podvědomými myšlenkami. Všimla jsem si, že když se chci nějak projevit, tak těsně před tím mi v hlavě "blesknou" myšlenky, které si snad v tu chvíli neuvědomím,ale poslední dobou si je začínám uvědomovat aspoň dodatečně a díky tomu začínám chápat důvod svých problémů. Zjednodušeně řečeno, jsou to myšlenky typu:co když to nezvládnu? co když si o mně potom pomyslí, že jsem hloupá? …asi se tvářim blbě, co když nebudu dost vtipná? uvědomělá? sympatická? co když se ztrapním?. A to je jen stručný přehled. Opravdu mě tento objev šokoval, ale na druhou stranu, teď aspoň vím, kde je pravděpodobný problém a mohu se s tím nějak poprat. Pro dokreslení situace bych chtěla dodat, že vědomě takhle nepřemýšlím. Jakmile mě takovéhle myšlenky napadnou, obvykle si rychle uvědomím, že nejsou pravdivé a zaženu je. Ale s těmi podvědomými mám tedy problém. Konečně se dostávám k jádru. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaký způsob, jak si do svého podvědomí vtáhnout pozitivní myšlenky. Určitě si je tam člověk ukládá, když se vědomě snaží myslet pozitivně, ale mám na mysli něco, co by to ještě dokázalo podpořit. Napadlo mě několik možných variant: 1)nahrát si pozitivní hesla na mp4 a pouštět si je před spaním, popř. přes celou noc (v tomto případě si ale nejsem jistá, jestli ve spánku člověk tyto zvuky vnímá a má to vůbec nějaký význam), 2)zkoušet si tyto pozitivní hesla psát, 3)joga (prý pomáhá rozvíjet pozitivní myšlení). Zajímalo by mě, jestli si myslíte, že by tyto způsoby mohly být účinné a jestli nevíte ještě o něčem jiném. Na internetu jsem narazila na meditativní techniky, ale přesně nechápu, jak to funguje. Mám si tyto techniky někam nahrát a pak si je při odpočinku pouštět? Nebojím se experimentovat, jen bych nerada někde udělala chybu. Moc děkuji za vyslechnutí a těším se na případnou odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 14 roky

Milá Ivanko, skvěle jste tu popsala inspiraci k pozitivnímu programování se, snad si ji přečtou i jiní, je to dobrá cesta. Ohledně meditativní práce vás zvu na osobní konzultaci – pod vedením je cesta učení se výrazně rychlejší a efektivnější, zároveň při práci s nimi u mne často dochází k "čištění" negativních programů, což bývá nutné (aby nennegovaly programy pozitivní). Těším se na setkání ;)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.