Starší dotaz #140

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den. Mám velký problém. Dostali jsme se s manželem do velkých dluhů,které nejsme schopni splácet.Jde to jen velmi těžko, i když jsme oba zaměstnaní a máme 2 děti, 8 a 5 let. Samozřejmě i exekuce na oba platy atd… A kdysi jsme podepsali smlouvu, které dodnes lituji. Byli jsme v tak tíživé situaci,že jsme s jistým obch.zást.jedné stav.spořitelny podepsali smlouvu na úvěr, který nebyl zcela legální. Tak jsme se dostali do problémů se zákonem, dostali jsme oba podmínku a moc nás to oba mrzí. Teď k nám pořád jezdí policie, nemůže sehnat manžela, aby mu doručila dopis, který mě už byl předán a já musím doma lhát, proč tady byli, se strachem, jestli se to "neprovalí". Nejsme žádní kriminálníci, jsme normální rodina, ale dostali jsme se ze zoufalství na scestí a já z toho mám strašné stavy.Splácíme poctivě, ale jde mi spíš o tohle… Mám depresivní stavy, hrozně se roztřesu při každém zazvonění zvonku u dveří, špatně spím atd. Mám hrůzu z toho,aby se to nedozvěděli rodiče- bydlíme s nimi v RD, ani sousedé, ani rodina. Vše co řeknu si musím pořádně rozmyslet, musím lhát, protože, kdyby se to "provalilo", vyhodí nás i s dětmi na ulici. Jsem nešťastná a nevím co mám dělat. Nemám odvahu jít se s tím někomu svěřit, protože jsme z malé vesnice, kde si všichni "koukají do talíře". Ty moje stavy jsou strašně ubíjející, nedokážu už nic řešit s chladnou hlavou a pořád mám strach, že se klepu jak osika. Už mě napadá i sebevražda,ale na to nemám sílu, protože mám děti a nemohu jim to udělat.I když píšu tyto řádky, klepou se mi ruce. Existuje pro mě nějaká pomoc? Moc prosím o radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Na psychiatra to nevidím – psycholog by se hodil.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.