Upřednostňování problémového sourozence

Zuzana zeptal se před 3 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor jak mam chápat chování určitých rodičů, kteří stále a dokola obhajují, omlouvají a pomáhají problémovým sourozencům, kteří i v dospělém věku stále nejsou soběstační, mnohdy jsou závislý třeba na alkoholu nebo na drogách, lítají v dluzích a nemají snahu cokoliv ve svém životě měnit. Často ještě využívají mamahotel a není jim stydno nadále využívat svoje rodiče. Zatím co, druhý sourozenec, i když má život v pořádku, má dobrou práci, vzdělání, spoustu věcí si v životě vydřel a nadále na sobě pracuje, je plnohodnotně sobestačný a zodpovědný, je u rodičů na černé listině, protože si dovolí upozorňovat, že jejich jednání nevede k soběstatčnosti jejich sourozence a prohlubuje se tím jeho problémové chování. Navíc je těžké přenést přes srdce, že problémový sourozenec pobíral v dětství stejné výhody a odměny, jako ten, co tvrdě dřel, i když se o to vůbec nezasloužil. Bohužel nejde to neřešit, když všichni bydlejí pod jednou střechou. To samé jak přes kopírku se děje u dalších třech rodin mých známých a bývalých spolužáků, je proto nějaké logické vysvětlení? Jak s takovými rodiči mluvit, aby chápali a rozumněli i svému bezproblémovému potomkovi?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.