Reference

Reference – kdo určuje, zda ten či onen je dobrý psycholog či psychoterapeutka?

Aktuálnější reference naleznete na portále Známý lékař.

27.9.2019 – z portálu Známý lékář.cz

Velmi přátelský ale zároveň profesionální přístup. Po první návštěvě se cítím uvolněný a klidný. Vřele doporučuji.

21.6.2019 – z portálu Známý lékář.cz

Paní Radana je člověk na správném místě! Je moc milá, empatická, nebojíte se jí cokoli říct. Přišla jsem s hlavou plnou starostí a zmatku, odcházela jsem spokojená a plná radosti. Pokud bych měla nějaký problém, paní Radanu ráda vyhledám znovu.

9.11.2018 – z portálu Známý lékář.cz

Trpěla jsem na panické ataky po dlouhodobějším stresu a problémech ve vztahu. Byla jsem u paní Štěpánkové čtyřikrát a dokázala “přepnout” moje vidění sebe a ostatních a naučila mě mít především harmonii v sobě a mít rada sama sebe. Vždy jsem odchazela s pocitem uvolnění a pozitivními myšlenkami. A relaxace, při kterých jsme se snažily nejprvé se koncentrovat na pocitech co mě trápily a následně je odpustit, měly úžasný efekt – člověk odchází uvolněný, uklidněný a s dobrou náladou. Navíc má Radana úžasnou energii a dokáže člověka naplnit pozitivem. Jsme se ještě občas bávily na téma psychoterapie (například teorie her), bylo to i hodně přínosné a zajímavé. Teď se cítím úplně jiným člověkem a to jen díky Radaně! :) Anička.

4.10.2018 – z portálu Známý lékář.cz

Paní Štěpánková je velmi chápavý a vřelý člověk. Objednání proběhlo bez komplikací, následná sezení byla příjemná, měla jsem vždy dostatek prostoru na vyjádření, důkladně jsme vše prodiskutovaly, a to i nad rámec standardní časové dotace. Mohu doporučit.

5.6.2014 – z emailu

K paní Radaně jsem zavítal kvůli manželské krizi – manželčina nevěra. Nevěděl jsem jak dál se sebou ani jak s manželstvím. Situaci jsme opakovaně rozebrali, nebylo to se mnou jednoduché, protože smířit se s  některými situacemi prostě jednoduché není. Díky speciální relaxacím jsem se naučil eliminovat úzkosti. Jak vyřešíme s manželkou  manželství ještě nevím, ale už mám pocit, že na to mám dost síly. Takže děkuji. Myslím, že jste dobrý psycholog – na ZL se mi to nepodařilo vložit, tak to posílám přímo….

7.6.2013 – z emailu

Dobrý den, měla bych na Vás prosbu. Byla u Vás moje kamarádka a hodně jste jí pomohla. Chtěla jsem se zeptat, zda poskytujete porady i v …..

12.5.2013 – z emailu

Jak jsem říkala už při našem druhém setkání, po návštěvě u Vás odcházím nabitá, plná energie a doslova s pocitem tepla v mém těle a to jen díky Vám a Vašim metodám. Díky tomu jsme schopná zvládat mnohem lépe spoustu problémů. Pokoušela jsem několikrát projít stejnou procedurou i doma a navodit si stejné pocity při „seberelaxačním“ cvičení, ale bohužel ani jednou se mi to nepovedlo. Je vidět, že práce s Vámi je pro mě mnohem přínosnější a moc Vám za to děkuji. M. Hálová

2.5.2013 – z emailu

„Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměla žádnou zkušenost s návštěvou psychologa, byla má očekávání rozporuplná. Na jednu stranu jsem očekávala pomoc v tíživé osobní situaci (rozchod po dlouholetém partnerském vztahu, vyrovnání se s novou rolí matky, komplexy z dětství…) na druhou stranu jsem si nedělala velké iluze, že je to reálné po´pár návštěvách. Jaké tedy bylo mé překvapení, když jsem již po druhém sezení dosáhla dílčího úspěchu.
Měla bych Vám touto cestou poděkovat, protože možnost meditace mi umožnila se podívat na sebe sama z úplně jiné perspektivy. Najednou jako by to, co se tak strašně dlouho, úspěšně a důkladně schovávalo v podvědomí, vyplulo během pár desítek minut na povrch. Nebýt Vašich dobře mířených a pomocných instrukcí, které usnadňovaly orientaci v mém vnitřním světě, bych nedostala odvahu tomu čelit přímo. Obrovskou úlevu mi také přinesl fakt, že jste tam ve chvílích, kdy se strach a emoce draly ven, stála při mně, a to do slova a do písmene:o)
Byla to pro mě nová, odzbrojující zkušenost, která mi umožnila dívat se na sebe a na svět okolo s novou jiskrou, za což velice děkuji.“ Těším se v úterý po 14:15 na viděnou!
Lucie K.

20.4.2013 – z emailu

Mila Radana, este raz diky moc za Vas uzasny pristup a ochotu pomahat.
Krasny vikend
Alzbeta

20.3.2013 – z emailu

Dobry den, byl jsem u Vás s manželkou v patek 16/3 ohlede našich problému v manželství. Již první sezeni s Vámi bylo pro nás hodně účelné, rád bych Vám více sdělil při našem sezeni dne 3.4 v 16.00 v Pra­ze.

26.1.2011 – z emailu

Dobrý den Radano.
Chtěla jsem Vám moc moc poděkovat za včerejšek. Po našem včerejším povídání, pracování a relaxaci je mi dneska úžasně dobře. Sice tu v práci vypadám jak cvok, který se připitoměle usmívá, ale mě je tak dobře jako už dlouho ne. Ještě jednou moc moc děkuju a těším se, až se zase uvidíme

1.11.2010 – z emailu

Dobry den,
Chcela som Vam len napisat ze dnesne sedenie s Vami mi velmi prospelo. Citim sa lepsie a priatel Martin mi povedal ze som bola ako vymenena ked som za nim do Prahy dorazila.
Verim, ze to bude tazke prekonat svoje vnutorne negativne pocity no cely den pracujem so svojim dychanim a vnutornym kludom.

Pokusim sa na sebe pracovat a uvidime ci budem schopna sama nieco zmenit. Dakujem este raz velmi pekne, dufam sa pred koncom roka este uvidime, ak mi to casovo vide.

16.9.2010 – z emailu

Dobrý den,
touto cetou bych ještě jednou chtěla moc poděkovat za vše co jste pro mne udělala.Procházela jsem si hodně špatným obdobím -manželova nevěra a rozvod.Nebyla jsme na rozvod připravená,neměla jsme sílu jít dál.Po setkání s Vámi jsme dostala velkou sílu jít dál a postavit se ke všemu čelem,vyrovnat se s rozvodem a problémy s ním spojené.Dávala jsem stále jen vinu sama sobě,ale díky Vám jem našla sílu věřit sama sobě……

15.1.2010 – z emailu

… když jsem k vám včera šel, nevěděl jsem, jestli mi můžete pomoct … tak jsem se na dnešek konečně vyspal … díky

18.12.2009 – z emailu

… a ještě než se rozloučím. Když jsem se dozvěděla, že jste se začala věnovat jiným aktivitám, lekla jsem se, že chcete nechat poradenství. Kvůli sobě ale i kvůli ostatním nebohým bloudícím. Váš celostní přístup je dle mého názoru vyjímečný, moderní a účinný (na mě tedy účinkuje, většinou od vás odcházím jako znovuzrozená…) Byla by to škoda…ale úspěch vám přeju do všech směrů, do kterých se pustíte. Jste vyjímečná bytost!

12.12.2009 – z emailu

Dobrý den,
byla jsem u Vás v létě na konzultaci ……… Moc jste mi pomohla a já od té doby vyřešila nepřeberné množství problémů, ale teď jsem narazila na jeden, se kterým si v tuto chvíli neumím poradit. Potřebovala bych, aby mi někdo pomohl. První, kdo mě napadl, jste byla Vy. Myslíte, že byste si na mě zase našla chvilku? Já bych si potřebovala popovídat o věcech, který jsem nikdy nikomu neřekla a zároveň se za ně trochu stydím. ……

10.7.2009 – z emailu

Zdravím,
Děkuju za odkazy a kontakt.
Taky moc děkuju za včerejší pomoc při konzultaci. Je mi po delší době tak nějak lehko a cítím, že jsem zase našla půdu pod nohama. Díky tomu, co jsme včera společně řešily. Těším se už teď na další setkání.

8.6.2009 – z emailu

Vážená paní Radano,
naše první konzultace pro mě byl velmi silný a zároveň pozitivní zážitek. S odpovědí jsem si dal na čas. Po konzultaci jsem se cítil uvolněný a krásně unavený. Pár dní jsem tedy rozjímal a tak nějak jsem si to užíval. Setkání s Vámi byl krok správným směrem. Až budu opět v ČR určitě dopřeji svému „duševnu“ další cvičení. S přáním pěkného dne

3.5.2008 – z emailu

Děkuji za odkaz. Mimochodem na včerejšek (po pondělní návštěvě u vás) jsem skutečně spala celou noc, tak jak mi bylo přislíbeno. :) – domluvily jsme se, že vás budu informovat. Na dnešek už to bylo horší, ale snad se to upraví. Děkuji a přeji vám pěkný den

20.1.2008 – z emailu

…manželka mi vyprávěla, jak moc jste ji pomohla, za což Vám musím poděkovat, protože to pro ni fakt nemohlo být lehké a Vaše podpora je na ni opravdu znát (asi jste opravdu dobrý psycholog ;))…

14.1.2008 – z emailu

Radano, jak jsem vám říkal už při setkání, po sezení u vás odcházím nabitý, tak tomu bylo i toto úterý. Něco jako by se změnilo a já byl o moc lehčí. Vím, že to asi neudržím, tak se těším na příště… Díky

20.12.2007 – z emailu

…chtěla jsem vám popřát nejen hezké svátky, ale přidat poděkování, za pohodu, kterou vaše práce přinesla mé rodině. Vztahy mezi synem a mým partnerem se uvolnily. Syn mi připadá štastnější a i mně je lépe…ještě jednou děkujeme… H.T.

17. 11. 2007 – email

Jmenuji se M.K. a byl jsem ve čtvrtek „U Džoudyho“ v Praze na Vaší přednášce. Líbilo se mi pojetí, jak máte systematicky zpracované oblasti života, které nás v konečném důsledku ovlivňují, a určují tak do jisté míry naše další životní kroky.

Když jsem si přečetl Váš „způsob práce“ došlo mi, že asi pracujete vědomě se svým srdcem (mohu-li to tak nazvat), a to mě zaujalo. Mám pocit, že umíte zacházet s aspekty, které nám lidem způsobují, že pak neprožíváme a možná tím i nežijeme na 100%. Z mnoha Vašich návodů, které jate na přednášce sdělovala jsem měl pocit, že to hezky s láskou umíte…a tak se mi ta Vaše rovnováha líbila. Ještě jednou děkuji za seminář a přeji Vám abyste kvetla a Vaší práci přeji léčivou a zářivou sílu. M.K.

20. 11. 2007 výňatek z emailu

… Vím, že Vás moc nebaví zdlouhavé povídání, ale mně to dělá dobře. Leckdy mimochodem utrousíte některé prohlášení, která Vám mohou připadat naprosto banální a zřejmá, ale pro mě mají mnohdy značný význam a doznívají mi v hlavě ještě velmi dlouho. Často si na ně vzpomenu v určitých situacích, kdy mi to velmi pomůže. Paradoxem je, že právě tato prohlášení jsou často jakýmsi vedlejším produktem naší diskuze a že na ně zpravidla nereaguji. Můj mozek je však dokáže zaregistrovat velmi přesně a pečlivě je uloží. Těším se na naše setkání. P.

21. 6. 2007 výňatek z emailu

Dobrý den. Chtěla jsem Vám poděkovat za dnešní sezení. Měla jsem strach, jak to vlastně všechno bude probíhat, ale doopravdy mi to moc pomohlo. …….V každém případě mám pocit, že mě ta dnešní schůzka nabila pozitivní energií.

Zdraví R. B.

20. 5. 2007 výňatek z emailu

Dobrý den paní Štěpánková,

asi před měsícem jste mi velmi pomohla. Ještě jednou děkuji.Je možná podivující, že se opět ozývám, když mi bylo pomoženo.Ráda bych se s Vámi podělila o můj pocit a vkládámm do Vás opět naděje a víru, že mi vyslovíte Váš názor na můj problém a ptám se vás, jakou literaturu byste mi mohlad oporučit k tématu žárlivost. Pokud to je možné, děkuji předem. V.Š.

Z mnoha obdobných ohlasů na kurzy

… myslela jsem, že na podruhé to nebude ono, ale pletla jsem se. Loni mi to moc pomohlo a nastartovalo to takové moje sebepoznávání, které se během roku celého roku úžasně rozvíjelo. loni jsem byla spíše pozorovatel, styděla jsem se, letos se už v té skupině cítím o mnoho lépe, lépe se mi navazují nové vztahy a jsem hezky pozitivně nabitá. Škoda, že to končí tak brzo… program moc hezky plynul… moc děkuji V.R.
… kurz mi určitě dal klid a nabil mne energií, jsem moc ráda, že jsem si vyzkoušela imaginaci… vzal mi hodně stresu, se kterým jsem přijela a kterého jsem se chtěla zbavit, což se povedlo… Musím říci, že během 4 dnů jsem si v hlavě uspořádala myšlenky a že jsem si vyřešila víc problémů než za poslední měsíce… jsem ráda, že jsem jela…jseš nejen dobrý psycholog… J.Š.
… jsem rád, že se mi dostalo to, co jsem potřeboval – jako empatii a zájem. Že jsem mohl spoustu věcí dostat ze sebe, zbavit se něčeho špatného a přijmout něco krásného… Jako loni odjíždím nabitý a opravdu s chutí do práce – teď se mi nějak zase chce makat na sobě. Díky, že jste mi pomohli s úhlem pohledu… P.U.
Z ohlasů v Pedagogicko psychologické poradně Nymburk

23. 11. 2006

… na konzultace docházím k Mgr. Radaně Štěpánkové již delší dobu, a její terapeutický vliv na mou osobu je velice pozitivní. Během několika sezení dokázala zlepšit můj postoj ke společnosti a výrazně oslabit stavy úzkosti; s mým souhlasem a zájmem mě seznámila s některými zákonitostmi, které mi pomohly v řešení osobních problémů, přinesly možnost sebeléčení a rozšířily mi pohled na mou duši. Toto vše s sebou přineslo i výrazné zlepšení školních výsledků… J.O.
ze SMS 18. 1. 2007 … a chtěla jsem vám poděkovat za vše, co jste pro mne udělala na našich společných sezení v minulém školním roce… P.D.