Kognitivně emoční revitalizace psychiky

Technika kognitivně emoční revitalizace psychiky

Cesta k harmonii a výkonnosti duše

„Myšlenka, kterou vytvoříme, se stává realitou, až když ji prožijeme srdcem. Což je jeden z důvodů, proč pozitivní myšlení není 100% řešení. Je třeba cestu zprůchodnit.“                                                                    

                                                                          Radana Rovena

Technika Kognitivně emoční revitalizace psychiky (KERP)
Cesta k harmonii a výkonnosti duše

KERP

Myšlenka, kterou vytvoříme, se stává realitou, až když ji prožijeme srdcem. Což je jeden z důvodů, proč pozitivní myšlení není 100% řešení. Vše se můžeme naučit.
Jsem autorkou této techniky a uplatňuji při ní znalosti z NLP (neurolingvistického programování) , mentálního tréninku, koncentrované relaxace a vizualizace a další.
Již Jan Ámos Komenský věděl, že co neprojde branou smyslů, zůstane člověku cizí a nebudeme umět použít, což je jeden z důvodů, proč pozitivní myšlení není 100% řešení.
To, co projde smysly a propojí se s vědomým prožitkem (emocí), má tendenci v člověku přetrvávat.
Člověk má v sobě mnoho různých emočních a myšlenkových záznamů, informací, které si často neuvědomuje nebo je nepřepracovává, což blokuje jeho kvalitu života i výkonu.

KERP2
Cesta ke změně ve čtyřech krocích:

 1. Tyto bloky je třeba uvidět, pojmenovat, připojit k nim emoci, která k tomu patří.
 2. Další krok je tyto bloky uvolnit, vyčistit.
 3. Následuje přepracování a to takovým způsobem, aby byla vytvořena správná konstruktivní myšlenka a byl připojen konstruktivní pocit.
 4. Na závěr je pocit potřeba propojit s životní silou.

S jakými potíži se na mne klienti obrátili a touto technikou jsme našli řešení?

Témata, která jsou tímto způsobem řešitelná, jsou různorodá. Velmi dobrou zkušenost mám se sportovci při řešení „stresu“ v turnaji, při rozvoji sebelásky, napomáhá i při práci se žárlivostí, OCD, úzkostnou poruchou, traumatem, agorafobií, šikanou, s bloky v partnerství a sexualitou. Spíše než na tématu, záleží na psychice klienta. Přímo o agorafobii a úzkostné poruše více zde.

A protože nás takové dovednosti ve školském systému neučí, jsem otevřena o tuto techniku a dovednost osobního růstu se podělit.

Když Vy budete mít pocit, že Vám mohu pomoci, kontaktujte mne.

 

 • Kognitivně emoční revitalizace psychiky

  Kognitivně emoční revitalizace psychiky

  Technika kognitivně emoční revitalizace psychiky Cesta k harmonii a výkonnosti duše „Myšlenka, kterou vytvoříme, se stává realitou, až když ji prožijeme srdcem. Což je jeden z důvodů, proč pozitivní myšlení není 100% řešení. Je...

  Přečíst více

 • Jak společně nalézáme harmonii

  Jak společně nalézáme harmonii

  Jednotícím prvkem mé práce je osobní přístup a respekt individuality každého člověka. Společně hledáme vhodnou cestu.   Následující techniky v rámci psychoterapie se ukazují velmi efektivní a jsou svým působením komplexnější než pouhá verbální...

  Přečíst více

 • Léčebná meditace cesta k osobní síle

  Léčebná meditace cesta k osobní síle

  Léčebná meditace je cesta k uzdravení srdce.   „V uzdraveném srdci je cesta ke spokojenému životu, harmonickým vztahům a míru na světě.“                          ...

  Přečíst více

 • Léčebná meditace

  Léčebná meditace

  cesta ke zdraví duše i těla   „Myšlenky jsou pouhým mlžným oparem, který vyvstal ve vaší mysli z minulých vzpomínek, které jsou příčinou zrodu přání v budoucnosti. Nic víc než to. Pamatujte, že jednoho dne zruší...

  Přečíst více

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...