Online manželská poradna, online poradna pro páry a partnery. Poradna pro lásku.

Vítejte na stránkách online poradny pro páry partnerské, manželské, vedené zkušenou psycholožkou s více než 30ti letou praxí. Jsem Radana Rovena Š. a mou vášní je pomáhat párům překonávat překážky v lásce a budovat pevné, zdravé vztahy. 

Dostali jste se do bodu, kdy přemýšlíte o svém vztahu, rádi byste prokonzultovali, co se ve vašem vztahu momentálně děje? Nebo možná přímo řešíte manželskou krizi?  Chcete při konzultaci mít pohodlí domova, či stojícího auta nebo i přírody? Pak pro vás může být forma online vhodným řešením. 

Kontaktovat mne můžete nejlépe na na telefon  +420 777 588 352  , abychom domluvili vhodný čas a formu.   Obvykle  podle nálady a potřeby kombinujeme videohovor na WhatsAppu a telefonický hovor.  

Proč právě se mnou?

 • 30 let praxe: Bohaté zkušenosti a hluboké porozumění partnerským problémům.
 • Individuální přístup: Každý pár je jedinečný, a proto je i můj přístup přizpůsobený vašim specifickým potřebám.
 • Online konzultace: Pohodlí a diskrétnost při řešení vašich problémů.
 • Vzdělávací aktivity: Neustálý růst a rozvoj prostřednictvím seminářů a literatury.
 • Mám více než třicetiletou praxi a měla jsem tu čest pracovat s nespočtem párů, které se potýkaly s různými výzvami ve vztazích. Můj přístup je založen na kombinaci hlubokých psychologických poznatků, empatie a praktických technik, které vám pomohou najít cestu zpět k harmonii a porozumění.
 • Časově vstřícná – neb se snažím pracovat co nejvíce s přítomným okamžikem a jednání neodkládat

manželská a partnerská poradna online

A jak takové manželské a partnerské poradenství online probíhá?

Obvykle se snažím, aby se  online setkání  co nejvíce organizací přiblížila živému setkání.  Podle toho, zda chcete probrat situaci sami nebo s partnerem. Jsou možné obě varianty. 

Pokud oba mají o terapii zájem, sejdeme se u online rozhovoru všichni tři najednou, lépe se nastíní téma, které se bude řešit. Někdy po celou dobu pracujeme všichni dohromady, jindy se rozdělíme a rozfázujeme rozhovory podle potřeby.  Pro manželskou, partnerskou terapii je vhodné video – upřednostňuji WhatsApp – tam je možné vytvořit i skupinový rozhovor. 

Co potřebujeme pro partnerskou / manželskou poradnu online? 

Obvykle 90 až 105 minut, klidné prostředí, signál telefonního operátora nebo připojení na internet pro WhatsApp.  Doporučuji mít možnost  udělat si pohodlí na pohovce či křesle, protože i relaxačně koncentrační techniky lze dělat online a právě ony individuálně vedené přináší  žádoucí očekávanou změnu v pocitu na duši.  Vhodné je mít po ruce i tužku a papír.  

Co oceňujete, když tuto službu  využijete? 

 • Utřídění myšlenek  a pocitů ohledně vztahu s partnerem
 • Podporu v často lidsky psychicky náročné situaci
 • Ušetření času na cestu
 • Pohodlí domova 
 • Obvykle flexibilnější objednání 

Tak tedy mne neváhejte kontaktovat a volejte   +420 777 588 352   

Články k partnerství, k manželské krizi, nevěře, žárlivosti  apod. najdete zde. A níže uvedu výsledky studií vědců:

Online poradenství pro páry a manžele je čím dál tím populárnější a několik studií v Evropě a Asii se zabývá jeho efektivitou a specifiky. Níže jsou uvedeny některé klíčové EuroAsijské studie a jejich hlavní zjištění:

Výhody online párové terapie

 1. Přístupnost a pohodlí: Online terapie eliminuje potřebu cestování, což usnadňuje účast párům s nabitými programy, těm v odlehlých oblastech nebo s problémy s mobilitou​ (Psychology Today)​​ (Choosing Therapy)​.
 2. Komfort a flexibilita: Páry mohou terapie absolvovat z pohodlí domova, což je může někdy uvolnit a otevřít během sezení. Online platformy také často nabízejí flexibilní plánování​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.
 3. Možnost snížení napětí: Někteří terapeuti zjišťují, že online sezení mohou pomoci snížit napětí v emocionálně vypjatých rozhovorech, protože virtuální prostředí může poskytnout pocit emočního odstupu​ (Psychology Today)​.

Nevýhody online párové terapie

 1. Technické problémy: Závislost na technologiích znamená, že špatné internetové připojení může narušit sezení a někteří klienti nemusí cítit takové spojení s terapeutem přes obrazovku​ (Choosing Therapy)​.
 2. Omezené neverbální signály: Terapeuti mohou přehlédnout důležité neverbální signály, jako je řeč těla, což může být klíčové pro pochopení a řešení problémů během terapie​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.
 3. Rozptýlení: Být doma může přinést rozptýlení, jako jsou děti, domácí mazlíčci nebo jiné domácí aktivity, které mohou přerušit průběh sezení​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.
 4. Obtížněji mohu pracovat s psychodynamikou páru – specifické umění práce na místě s páry, které jsou takovému přístupu otevřené – jedná se o velmi citlivou práci, která online je přenesná tak na 20% . – zkušenost mé maličkosti.

RECENZE psycholog online např. ze Známého lékaře:

„Paní Štěpánkovou velmi doporučuji. Pomáhá mi na individuální i párové rovině. Oceňuji lidský přístup a ochotu spolupracovat i online i ve velmi limitovaných časech. Spolupracovala jsem již za život s více terapeuty a s paní Štěpánkovou se s jako první konečně posunuji z místa.“  – Vendy na Googlu

„Na Radanu Rovenu jsme se obrátili v době, kdy naše manželství procházelo těžkou krizí. Byla neuvěřitelně vnímavá a pomohla nám najít nové způsoby komunikace i díky jejímu semináři online.  Bylo to velmi pohodlné, protože jsme se mohli připojit z domova.“

Výhody osobní párové terapie

 1. Vylepšená neverbální komunikace: Terapeuti mohou zachytit více neverbálních signálů a řeči těla, což může poskytnout úplnější obraz o dynamice páru​ (Choosing Therapy)​​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.
 2. Silnější terapeutický vztah: Někteří klienti a terapeuti se domnívají, že osobní sezení vytváří silnější terapeutický vztah díky fyzické přítomnosti a sdílenému prostoru​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.
 3. Méně rozptýlení: Kontrolované prostředí terapeutovy kanceláře může pomoci klientům více se soustředit na terapii bez přerušení, která jsou přítomna v domácím prostředí​ (Choosing Therapy)​.
 4. Dostupnost v odlehlých oblastech: Online terapie významně zlepšuje dostupnost psychologické pomoci v oblastech, kde je nedostatek kvalifikovaných odborníků, což je častý problém mimo hlavní aglomerace.

Nevýhody osobní párové terapie

 1. Přístupové problémy: Cestování a plánování mohou být významnými překážkami pro některé páry, zejména ty s nabitými programy, problémy s dopravou nebo žijící v odlehlých oblastech​ (Psychology Today)​​ (Choosing Therapy)​.
 2. Úroveň pohodlí: Někteří jedinci se mohou cítit více vystaveni nebo nepohodlně v neznámém prostředí kanceláře, což může bránit jejich ochotě otevřít se během sezení​ (JENNIFER MANN THERAPY)​.

O mé manželské a partnerské poradně se dozvíte zde.  

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...