Psycholog online na telefonu

Vítejte na stránkách online psychologické pomoci.

Psycholog na telefonu

Online psychoterapie individuální

 „Vím, že psycholog na telefonu může být velmi cenná podpora.“

„Telefon a svět online pomáhá překonat vzdálenost mezi lidmi.“

Psycholog online na telefonu +420 777 588 352  

Vím, že někdy psycholog na telefonu může být velmi cenná podpora. Možná máte pocit, že potřebujete porovnat své myšlenky ohledně svého života, vztahů či pocitů v klidu svého domova, možná se potřebujete zvládnout své psychické pocity vůči sobě či partnerovi. Pak následující informace ohledně psychologické pomoci on-li jsou určeny právě Vám.

Online psychologické konzultace realizuji od r.2009. Ověřila jsem si, že když si, že když Vy i já  zajistíme potřebný klid a čas, má  konzultace velmi obdobný psychologický efekt jako živé setkání. Obvykle  podle nálady a potřeby kombinujeme videohovor na WhatsAppu a telefonický hovor.

Co potřebujeme pro individuální psychoterapii online?psychoterapie online

Obvykle 60 – 90minut (jsou možné i kratší, samozřejmě), klidné prostředí, signál telefonního operátora nebo připojení na internet pro WhatsApp.  Doporučuji mít možnost  udělat si pohodlí na pohovce či křesle, protože i relaxačně koncentrační techniky lze dělat online a právě ony individuálně vedené přináší  žádoucí očekávanou změnu v pocitu na duši.  Vhodné je mít po ruce i tužku a papír.  Možné, ale ne nutné – možnost si pustit z pc relaxační hudbu, kterou zašlu, podle možností je možné si ji pustit i na mobilu při hovoru.

A je možná tímto způsobem i  online manželská poradna?

Ano je. Podrobnosti domluvíme telefonicky. A přizpůsobíme podle potřeby tak, jako při živém setkání.

Co oceňujete, když tuto službu  využijete?

 • Utřídění myšlenek
 • Podporu v často lidsky psychicky náročné situaci
 • Naučení se, jak propustit psychoemoční trápení
 • Uvědomění vlastního klidu a síly
 • Ušetření času na cestu
 • Pohodlí domova
 • Obvykle flexibilnější objednání

V současnosti mohu říci, že díky praxi a  moderní technice jsou konzultace telefonické či videohovory  obdobně efektivní jako  při osobním setkání.

Při spolupráci s Bleskem na akci Psycholog online

Při spolupráci s Bleskem na akci Psycholog online

Aby byla efektivita blízká osobnímu setkání, je třeba, aby si obě strany vymezili na konzultaci čas, klid a soukromí. Můžeme probrat to důležité a utřídit základní myšlenky. Při telefonických konzultacích často dostanete nasměrování, jaké další kroky máte pro řešení své situace učinit. Je však možné využít i koncentračních technik, které pomáhají uvolnit stres, napětí a jiné bloky, které vás tíží.

Moje služby:

Videokonzultace:  Propojte se s námi pohodlně a bezpečně přes videohovor. Můžete mne kontaktovat z jakéhokoli místa, které Vám vyhovuje.

Telefonické konzultace:  Pokud preferujete mluvit po telefonu, jsem tu pro Vás. Moje telefonické konzultace Vám poskytnou obdobnou úroveň podpory a porozumění jako při osobní setkání.

Proč si vybrat mne?

Profesionální přístup (širokospektrální vzdělání v oboru a zkušenost v různých oblastech psychologické praxe a bohaté zkušenosti.

Diskrétnost a soukromí –  Vaše soukromí je pro mne prioritou. Všechny konzultace jsou zcela důvěrné.

Flexibilita 1 – nabízím konzultace v čase, který Vám nejlépe vyhovuje. Můžeme si snadno domluvit schůzku podle Vašeho rozvrhu. Často nejdeme termín, který je dříve, než bychom čekali.

Flexibilita 2 – délku i cenu společně přizpůsobíme vaší potřebě.

Přátelská cena – ač profesionál tak stále člověk.

Přístupnost – Nemusíte nikam cestovat, stačí Vám jen připojení k internetu nebo telefonní linka.

Jak na to funguje?

 1. Domluvíme si termín: Najdeme společně čas, který Vám nejlépe vyhovuje.
 2. Připojte se k videohovoru nebo mi zavolejte v domluveném čase.

!!! Vaše cesta k lepšímu psychické harmonii !!!

Nenechávejte své problémy bez řešení. Společně můžeme najít cestu k Vašemu lepšímu duševnímu zdraví. Neváhejte nás kontaktovat a začněte svou cestu k lepšímu já ještě dnes.

A jak s placením?
Klienti on-line pokud konzultace spěchá, proběhne nejprve konzultace a teprve pak platba.
Cena obvykle:

Telefonické poradenství   15 minutTelefonická konzultace60 až 90 minut
150Kč převodem na č.ú.: 2100034127­/2010

(za telefonní hovor nebudete platit nic, protože Vám zavolám)

600Kč až 800/900Kč převodem na č.ú.: 2100034127/2010

IBAN:CZ0320100000002100034127

BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

Pokud tedy máte pocit, že Vám mohu být nápomocna, pak jsem Vám k dispozici tel.: +420 777 588 352

RECENZE – poděkování

Milá paní Radano,

ráda bych Vám tímto emailem vyjádřila své hluboké poděkování za veškerou pomoc a podporu, kterou jste mi poskytla během našich online konzultací. Vaše profesionalita, empatie a lidský přístup mi velmi pomohly v těžkém období mého života.

Díky Vašim radám a technikám jsem se naučila lépe zvládat stres a úzkost, což se pozitivně projevilo nejen v mém osobním, ale i pracovním životě. Konkrétně jsem díky Vám získala schopnost lépe organizovat svůj čas, což mi umožnilo efektivněji pracovat a zároveň si najít čas na relaxaci. Naučila jsem se také techniky vašeho rozjímání, které mi pomohly zklidnit mysl a soustředit se na přítomný okamžik a pracovat se svým vnitřním světem.

Také moc děkuji za Vaši flexibilitu a ochotu přizpůsobit se mým časovým možnostem, což mi umožnilo využít Vašich služeb i během náročného pracovního týdne. Vaše podpora mi dodala sebedůvěru a motivaci pracovat na svém osobním rozvoji.

Ještě jednou Vám upřímně děkuji za všechnu Vaši podporu a péči. Jsem nesmírně vděčná, že jsem měla možnost s Vámi spolupracovat a rozhodně Vás budu doporučovat dál.


Od prvního okamžiku jsem se cítila vyslyšena a pochopena. Díky za empatii a že jsem mohla otevřeně mluvit o svých pocitech a obavách. Pomohla jste mi lépe porozumět  situaci, a dodala klid a už nejsem na sebe tak naštvaná. Díky a za svérázné, ale výstižné Vaše komenty – jsme se i zasmály – díky.


Velmi jsem ocenila flexibilitu online konzultací. Měla jsem možnost setkávat se s  psycholožkou Radanou z pohodlí svého pokoje, což mi vyhovovalo. Díky pravidelným sezením jsem postupně získávala sílu a odvahu čelit realitě a hledat řešení.

RECENZE psycholog online např. ze Známého lékaře:

„Paní Radana je výjimečná psycholožka, která mi pomohla projít složitými životními situacemi. Díky online konzultacím jsem mohla pracovat na svých problémech i během náročného pracovního týdne. Její vstřícnost a schopnost poskytnout jasné a praktické rady mi velmi pomohly. Oceňuji její flexibilitu a dostupnost, což je pro mě jako matku malých dětí obrovská výhoda. Moc jí děkuji za všechnu podporu.“

Pomoc, kterou jsem potřeboval v nejtěžší chvíli.  Když jsem se ocitl uprostřed manželské krize, cítil jsem se bezradný a nevěděl jsem, kam se obrátit. Na doporučení přítele jsem se rozhodl vyzkoušet online konzultace s psychologem a jsem nesmírně vděčný za toto rozhodnutí.

„Paní Radana mi velmi pomohla.  Nejprve jsem měla obavy z online terapie, ale její přístup a profesionalita mě rychle přesvědčily, že jsem udělala správné rozhodnutí. Videohovory byly velmi pohodlné, nemusela jsem nikam cestovat a mohla jsem se soustředit na řešení svých problémů. Paní Radana mi poskytla cenné rady a techniky, které mi pomohly zvládnout stres a úzkost. Jsem jí nesmírně vděčná!“


„Ráda bych se podělila o svou zkušenost s online terapií s paní Radanou, kterou jsem našla na webu www.https://rovena.info/. Když jsem procházela obtížným obdobím, rozhodla jsem se pro online konzultace, a byla to skvělá volba.

Paní Radana mi pomohla najít cestu k harmonii a vnitřnímu klidu. Její technika KERP mi umožnila uvolnit neharmonické myšlení a cítění, což mi přineslo nejen psychickou, ale i fyzickou úlevu. Velmi mi pomohla při řešení partnerských problémů a zlepšení komunikace s mým partnerem.

Co mě nejvíce potěšilo, byla flexibilita a dostupnost paní Radany. Konzultace probíhaly pohodlně přes telefon, což bylo skvělé, protože jsem nemusela nikam cestovat. Oceňuji její schopnost rychle pochopit mé problémy a nabídnout praktická řešení.


Výzkumy srovnávající online psychoterapii s osobní terapií v Evropě ukazují různé, ale většinou pozitivní výsledky pro oba formáty, v závislosti na konkrétních okolnostech a potřebách klientů.

 1. Účinnost a výsledky:
  • Studie obecně naznačují, že online terapie je srovnatelná s osobní terapií z hlediska účinnosti, spokojenosti pacientů a míry předčasného ukončení léčby. Systematický přehled a meta-analýza potvrdily, že teleterapie často přináší podobné výsledky jako tradiční osobní sezení​ (Psychology Today)​.
  • Studie provedená na Univerzitě Milano-Bicocca o psychodynamické terapii nezjistila významné rozdíly v výsledcích online a osobních sezení, při použití měřítek jako Symptom Checklist-90 a škály spokojenosti se životem. Oba formáty byly účinné při řešení psychopatologických symptomů a zlepšení spokojenosti se životem​ (BioMed Central)​.
 2. Specifické duševní stavy:
  • Pro stavy jako je velká depresivní porucha, výzkum ukázal, že jak online, tak osobní Kognitivně-behaviorální terapie (CBT) může být účinná. Nerandomizovaná kontrolovaná studie ukázala, že i když se počáteční klinické skóre lišilo, zlepšení depresivních symptomů bylo na konci studie podobné pro e-CBT i osobní CBT​ (Frontiers)​.
 3. Výhody online terapie:
  • Přístupnost a pohodlí jsou hlavními výhodami online terapie. Umožňuje klientům účastnit se sezení bez nutnosti cestování, což může být zvláště výhodné pro ty v odlehlých nebo nedostatečně obsluhovaných oblastech, nebo pro jedince s pohybovými problémy​ (Psychology Today)​​ (SonderMind)​.
  • Online terapie také poskytuje širší nabídku terapeutů, což je výhodné pro klienty, kteří mohou potřebovat specializovanou péči nebo kteří patří do menšinových skupin a mají potíže najít vhodné terapeuty ve svém okolí​ (Psychology Today)​.
 4. Výhody osobní terapie:
  • Osobní terapie nabízí neutrální a soukromé prostředí, které někteří klienti mohou považovat za vhodnější pro diskusi o velmi osobních nebo traumatických zážitcích. Schopnost vnímat neverbální signály a navázat přímější lidský kontakt může být klíčová pro některé terapeutické procesy, zejména v případech závažných duševních krizí​ (Psychology Today)​​ (SonderMind)​.
 5. Hybridní přístupy:
  • Někteří klienti a terapeuti považují hybridní přístup za přínosný, kdy se kombinují online sezení pro pohodlí s příležitostnými osobními setkáními pro intenzivnější podporu a hlubší propojení​ (Psychology Today)​.

Celkově mají jak online, tak osobní terapie své silné stránky a mohou být účinné v závislosti na individuálních potřebách a okolnostech. Volba mezi oběma by měla být vedena faktory, jako je závažnost duševního stavu, přístupnost, osobní preference a konkrétní terapeutický vztah​ (Psychology Today)​​ (SonderMind)​.

Pokud hledáte písemnou psychologickou on-line poradnu, tak tu naleznete zde.

Více článků v rubrice Co se jinam nevešlo – zde.

ROZCESTNÍK na všechny články k psychologii.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...