Psycholog online na telefonu

Psycholog na telefonu

Online psychoterapie individuální

 „Vím, že psycholog na telefonu může být velmi cenná podpora.“

„Telefon a svět online pomáhá překonat vzdálenost mezi lidmi.“

Psycholog online na telefonu +420 777 588 352  

Vím, že někdy psycholog na telefonu může být velmi cenná podpora. Možná máte pocit, že potřebujete porovnat své myšlenky ohledně svého života, vztahů či pocitů v klidu svého domova, možná se potřebujete zvládnout své psychické pocity vůči sobě či partnerovi. Pak následující informace ohledně psychologické pomoci on-li jsou určeny právě Vám.

Svět v době COVID-19  po nouzovém režimu –  je jiný? Možná. Snad. Někde jsem četla otázku, co bychom si chtěli ponechat z doby „koronavirové“?

Jedna z věcí, která mne určitě napadla je režim  online konzultací, psychoterapií .  Online psychologické konzultace realizuji od r.2009, ale online psychoterapie  nepatřili k mému oblíbenému stylu. A to se nyní změnilo.  Ověřila jsem si, že když si Vy i já  zajistíme potřebný klid a čas, má  konzultace velmi obdobný psychologický efekt jako živé setkání. Obvykle  podle nálady a potřeby kombinujeme videohovor na WhatsAppu a telefonický hovor.

Co potřebujeme pro individuální psychoterapii online?psychoterapie online

Obvykle 60 – 90minut, klidné prostředí, signál telefonního operátora nebo připojení na internet pro WhatsApp.  Doporučuji mít možnost  udělat si pohodlí na pohovce či křesle, protože i relaxačně koncentrační techniky lze dělat online a právě ony individuálně vedené přináší  žádoucí očekávanou změnu v pocitu na duši.  Vhodné je mít po ruce i tužku a papír.  Možné, ale ne nutné – možnost si pustit z pc relaxační hudbu, kterou zašlu, podle možností je možné si ji pustit i na mobilu při hovoru.

A je možná tímto způsobem i  online manželská poradna?

Ano je. Podrobnosti domluvíme telefonicky. A přizpůsobíme podle potřeby tak, jako při živém setkání.

Co oceňujete, když tuto službu  využijete?

  • Utřídění myšlenek
  • Podporu v často lidsky psychicky náročné situaci
  • Naučení se, jak propustit psychoemoční trápení
  • Uvědomění vlastního klidu a síly
  • Ušetření času na cestu
  • Pohodlí domova
  • Obvykle flexibilnější objednání

K psychologické podpoře on-line jsem se rozhodla již v r. 2009 využívat telefonický kontakt. Vzhledem k tomu, že mám zvolený výhodný tarif, není pro mne problém Vám po domluvě zavolat.
Pokud se nacházíte v zahraničí, mohu se s Vámi dohovořit na online konzultaci nejlépe na WhatsAppu.  V současnosti mohu říci, že díky praxi a  moderní technice jsou konzultace telefonické či videohovory  obdobně efektivní jako  při osobním setkání.

Při spolupráci s Bleskem na akci Psycholog online

Při spolupráci s Bleskem na akci Psycholog online

Aby byla efektivita blízká osobnímu setkání, je třeba, aby si obě strany vymezili na konzultaci čas, klid a soukromí. Můžeme probrat to důležité a utřídit základní myšlenky. Při telefonických konzultacích často dostanete nasměrování, jaké další kroky máte pro řešení své situace učinit. Je však možné využít i koncentračních technik, které pomáhají uvolnit stres, napětí a jiné bloky, které vás tíží.

A jak s placením?
Klienti on-line pokud konzultace spěchá, proběhne nejprve konzultace a teprve pak platba.
Cena obvykle:

Telefonické poradenství   15 minut

Telefonická konzultace

60 až 90 minut

130Kč převodem na č.ú.: 2100034127­/2010

(za telefonní hovor nebudete platit nic, protože Vám zavolám)

500/600Kč až 800/900Kč převodem na č.ú.: 2100034127/2010

IBAN:CZ0320100000002100034127

BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

Pokud tedy máte pocit, že Vám mohu být nápomocna, pak je Vám k dispozici tel.: +420 777 588 352

Pokud hledáte písemnou psychologickou on-line poradnu, tak tu naleznete zde.

Více článků v rubrice Co se jinam nevešlo – zde.

ROZCESTNÍK na všechny články k psychologii.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...