Starší dotaz #1005

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, co se dá dělat s poměrně silným zlozvykem. Nedokážu se v klidu učit něco, co mi neleze do hlavy úpně hladce a samo. Nezáleží na charakteru látky, ale spíše na mých pocitech u toho. Jakmile si nedokážu něco zapamatovat, pochopit nebo dělám chyby, začne mě to stresovat. Místo abych se začala soustředit a problém vyřešila, začnou mi myšlenky lítat všemi směry. Začne mě napadat, jak jsem hloupá, že ostatním to určitě takové problémy nedělá atd. Vím, že je to nesprávný přístup, protože to není pravda, protože když se mi podaří zachovat klid a rozvahu, tak mám většinou výborné výsledky. Příkladem je třeba stav při písemkách, to vím, že nemám čas uvažovat o ničem jiném než o testu, a proto se dokážu perfektně soustředit a úlohy úspěšně řešit. Pak ale příjdu domů a potřebuji se začít něco učit, posadím s k tomu a začnu, jakmile nastane problém, začnu se opět stresovat a uvažovat o hloupostech. Pak z toho mám ještě horší pocit, protože 70% doby o něčem přemýšlím a neučím se, tím pádem se doba učení protahuje a mám z toho ještě horší a horší pocit. Děkuji za případnou odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Lily, můžete se stavit a zkusíme spolu focusing a koncentrační techniky…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.