Starší dotaz #1007

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, prosím o radu se členem rodiny, který poslední dobou trpí depresemi, které se bohužel stále stupňují. Jednou už mluvil i o sebevrždě, zavezli jsme ho tedy k lékaři, který mu předepsal léky, bohužel je ale nechce užívat a nevíme jak ho přesvědčit. Bohužel ani nevíme jak sním jednat v depresi, protože vše dobře myšlené otočí a bere jako útok na jeho osobu.Máme velký strach, že si něco udělá. Děkuji za odpověď. Tereza

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Terezo, pomáhat můžeme jen tomu, kdo o to stojí – to platí i v rámci rodiny. Nemůžete udělat nic jiného než mu říci, že vám na něm záleží, že ho máte rádi. Můžete mu nabídnout literaturu o depresi, v takové literatuře bývá nastíněno i možné řešení. Ale je na každém člověku, zda pro sebe něco udělá a co. Na vás je, abyste pracovala se svým strachem a nelpěla na svých představách a přáních. V tom vám držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.