Starší dotaz #1017

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den , v lednu jsem prodělala Asistovanou reprodukci.Celý proces mnou zamával a to pořádně. V současné době si myslím, že jsem v pohodě.Ale v poslední době se mi zdá , že mám docela problém z pamětí.Zapomínám a to dosti často na různé věci jak v práci tak doma a vždy si vzpomenu až je pozdě.Nevím jestli mi tak trochu rozumíte.JE to pro případ pro psychologa nebo psychiatrii? u moji lékařky mi našli že mi chybí ten hodný cholesterol /asi následkem té léčby hormonální/ je možné že i díky tomu se mi moje paměť zhoršila?Docela mě to trápí a bojím se aby se to ještě nezhoršilo.Díky za opověĎ

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Katko, souvislost mezi funkcí cholesterolu a pamětí neznám. Prožitý či prožívaný stres má vliv na kognitivní funce včt. paměti. Doporučuji prozkoumat a uzdravit svůj stres (v té věci je možné se objednat u mne); případně vyhledat PhDr. Marka Preisse a s ním svůj problém probrat právě z pohledu neuropsychologie (paměti, mozku… )

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.