Starší dotaz #1022

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, našla jsem si Váš mail na internetových stránkách a chci Vás poprosit o radu. Jsem vdaná 10 let a máme 10-ti letou dceru. Manžel 9 let pracoval v Praze, kde trávil většinu času. Během této doby se náš vztah hodně změnil a my se postupně odcizili. Poznala jsem před šesti lety člověka, se kterým jsem šťastná a moc bych s ním chtěla být. Manželovi jsem nic nezatajovala a asi po třech měsících mu sdělila, že se v mém životě objevil někdo jiný. Takže již přes pět let stále žijeme vedle sebe, ale chováme se k sobě už jen jako přátelé a není mezi námi po tuto dobu ani žádný sexuální styk či jiné intimnosti. Tohle všechno je pouze kvůli dcerce, kterou nade vše miluji a od které mi bolí odejít. Je jí 10 let, nemá v tomto věku právo rozhodovat, ale myslím si, že i takto mladý človíček by měl právo říct si s kým chce být a jak chce dál žít. Když jsem se jí ptala a to již nekolikrát, vždy mi odpověděla, že chce zůstat s manželem, že je tady zvyklá a že je zvyklá na školu a na kamarády v ní. Je pravda, že manžel má již práci v místě bydliště a o dceru se stará stejným způsobem jak já a lásku jí také dává stejným způsobem najevo. Má známost žije 160 km daleko a z důvodu toho, že splácí hypotéku na dům, musí zůstat tam kde je, tudíž nemůže sem za mnou. Takže pokud bych já odešla za ním, bojím se, že tou vzdáleností o dcerku přijdu. Dcera nechce jít se mnou, odmítá to, chce být tam kde je zvyklá a nechce tu tátu nechat samotného, navíc v mé známosti vidí důvod toho, proč nechci být s jejím tátou, vidí v něm soka. Pokud ale zůstanu tady, budu stále nešťastná jako doposud. Je jasné, že bych si dcerku chtěla nejméně 1x za 14 dní brát k sobě na víkendy. Takže poraďte prosím co s tím?? Toto vše si v sobě přehrávám již delší dobu a jsem již ze všeho uvnitř šíleně unavená. Pokud zůstanu, budu žít vedle manžela, kterého nemiluji, ale budu mít u sebe dcerku a pokud odejdu, budu šťastná, že mám někoho koho mám ráda, s kým je mi krásně a s kým jsem opravdu šťastná, ale bude mi šíleně bolet, že nemám dcerku u sebe. Mám strach, že jí ztratím úplně, když odejdu. Mám strach, že to bude brát tak, že jsem se na ní vykašlala, přitom bych za ní dýchala. Jak z toho ven? Prosím poraďte mi…

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Znáte knihu či film Sophiina volba? Vaše volba nebude mít tak dramatické následky, ale chápu, že to není volba jednoduchá. Je třeba učinit rozhodnutí a to s plným vědomím žít (pak se dostaví i úleva). Velmi oceňuji, že respektujete zájem dcery. Kontakt s ní určitě nepřerušíte a bude vědět, že když bude chtít, že k vám může… Svoboda je dar lásky.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.