Starší dotaz #1031

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den.Jsem v situaci kterou už sama nezvládám a potřebuji poradit.Jsem vdaná 14 let a máme dvě děti.Syn 13 a dcerka 9.Manžel je diabetes a má chronické záněty slinivky břišní.To vše zpusobilo nadměrné požívání alkoholu.Snažila jsem se mu vždy víc než pomoc,v nemocnicích jsem strávila více času než se svými dětmi.Přemlouvala jsem ho aby přestal pít,že se to podepisuje hlavně na dětech.Když se víc jak před rokem vrátil z nemocnice s dočasnou stomii,opět jsem ze sebe vydala veškerou energii a snažila se aby jsme to nelehké období překonali.Když se manžel postavil na vlastní nohy,začal zase pít.To mě velice ranilo,připadala jsem si bezvíznamná,nicotná a tak jsem si našla přítele(ženatého) a doma vše řekla,ale to jsem netušila že rozpoutám hotový teror.Manžel pije mnohem víc(5 dní v týdnu) a když příjde domů tak mě před dětmi vůlgárně uráží a psychycky deptá.Došlo to už tak daleko,že při jeho příchodu domů se klepu strachy co zase bude.Myslíte si,že takový člověk se ještě někdy napravý a vše bude jako dřív?Nebo bych ho raději měla opustit než dojde k něčemu mnohem horšímu?Problém je v tom,že jsem momentálně bez práce a tudíš bych si nemohla dovolit platit nájem.Takže jsem na něm závislá..,

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Gabko, myslím, že váš manžel se nezmění. Hledejte řešení, jak z toho ven. Hledejte práci, naučte se něco nového… přemýšlejte, kde a jak by se dalo bydlet… můžete zažádat o stanovení výživného pro děti a pro manželku (dokud se nerozvedete) Skutečně hledejte řešení pro sebe a děti (nejvyšší čas). Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.