Starší dotaz #1052

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den!Můj problém je dlouholetý. Jsem vdaná přes 20let vdávala jsem se z lásky a velmi mladá. S mým mužem máme 2 syny. Můj manžel se začal tak po 5 letech manželství ke mně chovat jako bych byla věc, které se potřebuje zbavit. Začal o všem rozhodovat sám častoval mně nadávkami toho nejdrsnějšího ražení, ponižoval mně i před lidmi a dětmi. Myslela jsem si, že vše musím vydržet a až budou kluci velcí tak odejdu. Je to jen ve stručnosti co se těch zhruba 10 až 15 let odehrávalo. Já ho postupně přestala mít ráda a tím pádem i sex byl je nutné zlo. Nyní když jsem opravdu rozhodla, že vše skončím a budu si žít svým životem tak se velmi změnil. Je milý hodný. Ale přijde mi to divné. Klečel přede mnou na kolenou a prosil abych neodcházela, že nemůže beze mně žít.Prý se zabije pak zase, že raději zemřeme spolu. prý by nikdy nesnesl, že bych mohla žít někdy s někým jiným. Někdy z něho mám i strach. Je mi ho i líto, ale nemiluji ho. Je pro mně hrozně stresující s ním žít. Hlídá mně žárlí i na mou práci na lidi v mém okolí. Já jsem neodešla asi jsem dostala strach. Teď všechny ty nadávky a ponižování ustaly, ale ta jeho tzv láska mně hrozně ničí. Nechci mu ublížit a je mi ho líto. Jenomže to mi k životu nestačí. Já jsem mu sice odpustila, ale nedokážu zapomenout. Nemohu s ním mít sex a když už se přemůžu je mi zle. Víte on mi v sexu dost ponižoval tak to bude asi tím. Prostě to nemůžu z hlavy vymazat. Moc děkuji za odpověď. okolí.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Bohdano, hledám otázku, na kterou bych vám mohla odpovědět. Rozumím tomu, že láskyplný vztah k muži, který vás dlouhodobě spíše vlastnil než so jiného, neumíte změnit… udělejte to, co cítíte, že skutečně chcete. (podle mne chcete žít sama). Dokáže-li se s vámi kamarádit, dokáže tak, že vás má skutečně rád, když se nedokáže kamarádit, je jeho láska sobecká (což vidíme).

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.