Starší dotaz #1056

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den. Omlouvám se, že volím takovýto způsob komunikace, ale po včerejším zážitku jsem v situaci, kdy nevím, jak se zachovat a co mám dělat. Je mi 46 let, jsem rozvedená od června 2007. Mám dva syny – 13 a 16,5 roku, se kterými žiji v bytě 2+1. Letos na jaře jsem se poznala s mužem, na kterém mi záleží a kterého mám ráda. O Velikonocích byl i u nás, seznámil se s mou matkou, babičkou i dětmi. Pak přišlo období, kdy jsme se půl roku neviděli vzhledem k jeho pracovnímu vytížení. V současné době si zařídil práci v blízkosti mého bydliště a měl by zde pracovat minimálně půl roku. Včera večer jsem pro něj měla jet a synům jsem řekla, že Milana přivezu. Připravila jsem je i na možnost, že se u nás teď bude pravděpodobně objevovat častěji. Mladší syn měl hned připomínky a nelíbilo se mu to. Zeptala jsem se, co po mně vlastně chtějí – zda mám zůstat sama, stejně jako babička (moje matka)… Zůstalo to bez nějaké zvláštní reakce. Když jsem se vrátila s přítelem, byli kluci u sebe v pokojíku. Otevřela jsem dveře a všichni se pozdravili. Bylo kolem 21.hodiny. S přítelem jsme si povídali a po půl desáté jsem šla synům říct, že by měli jít spát. Ani příliš neprotestovali a když jsem se za nimi šla po nějaké chvíli podívat, měli zhasnuto a leželi. Zhruba po 22. hodině mě přítel v jídelně objal a naše objetí začalo mít intimnější charakter. V tu chvíli se otevřely dveře u kluků a hned zavřely. Odešli jsme tedy do mého pokoje… Pravděpodobně víte, co následovalo. Přítel pak zůstal neoblečený ležet, já si oblékla triko na spaní a povídali jsme si. Asi kolem 23.45 se najednou rozsvítilo světlo v jídelně, otevřely se dveře mého pokoje a tam stála moje matka. Ihned na mě spustila něco v tom smyslu, že mě upozornila, jak se mám chovat (přesně už si nepamatuji) a že mám úplně jinak postavené priority. Prý si dovedu tahat domů jen samé "vošousty" a nemyslím na nic jiného. Kluky, že odváží k nim a že o ně takhle přijdu… Synové mi jen řekli, že jí poslali sms. Víc nic. Když jsem se ptala mladšího, řekl mi, ať ho nechám a starší, když mě ve dveřích míjel, jen řekl – s tebou jsem skončil…. Přítel byl tak v šoku, že vůbec nebyl schopný reagovat… Já jsem celou noc nespala. Nechci přijít o syny, ale také nechci přijít o přítele. Tolik jsem se těšila, když mi oznámil, že zde bude pracovat, že začneme fungovat jako normální rodina a ukáže se, jestli spolu chceme a můžeme být. Nevím, co mám dělat. Podotýkám, že jsem si domů nikdy před dětmi nevodila žádného muže jen pro zábavu… Nyní stojí proti mně má matka a na její straně jsou i mí synové… Velmi Vás prosím o radu. Poslední dobou jsem na tom nebyla nejlépe. Měnila jsem zaměstnání, musela absolvovat téměř 5 měsíců školy mimo domov, do toho ještě problémy finanční. Konečně jsem doufala, že se vše srovná a budu v klidu. Opak je pravdou. Už nějak nemám sílu… Někdy přemýšlím, zda má pro mě život nějaký smysl… Prosím, poraďte, co mám dělat, jak se zachovat. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Simono, vaše matka i synové vás nějak nerespektují, považují vás za někoho, kdo jim patří a koho mohu ovládat. To je špatně. Někde se stala chyba… Jste opravdu v náročné situaci, ale nějak mi připadá, že svůj prostor máte právo si vybojovat. Je třeba jasně promluvit s matkou… stanovit hranice a podmínky kontaktu… Bylo by to spíše na osobní setkání, nechcete se stavit? držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.