Starší dotaz #1061

anonym Personál zeptal se před 14 roky

Dobrý den, mám takový problém (pro mě směšný, ale následky již v pohodě nejsou). Jde zřejmě o formu obsedantní neurózy. Musím neustále myslet na to jak dýchám, je to strašné, protože kvůli tomu nemohu vůbec spát, nespala jsem již několik nocí, až asi čtvrtou, kdy jsem usnula zřejmě vyčerpáním, ale jen na pět hodin. Již nemohu, vím, jaký strašný je to nesmysl a přesto. Myslím na to neustále, mám velké doprese, zřejmě únavou. Je to horší o to, že mám roční dcerku a studuji dálkově VŠ a najednou mě toto úplně pohltilo a nic mě nebaví, stále pláču a jsem strašně vyčerpaná. Dříve jsem měla panickou poruchu, občas ještě mívám panickou ataku, ale s tou už si umím tak nějak poradit, ale s touto nutkavou myšlenkou ne. Mám strašný strach, že to nikdy nepřejde, protože dýchat budu do konce života, že to budu neustále vnímat a nikdy se nevyspím. Nechápu, co se to děje, nemám třeba strach jako při panice, že se mi něco stane, že přestanu dýchat, to ne, jen to pořád vnímám a zabraňuje mi to normálně žít. Omlouvám se za takovou hloupost, ale mě to strašně ničí. Můžete mi prosím nějak poradit?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 14 roky

Milá Jarko, můžete se inspirovat materiály vlevo na: http://cz.lundbeck.com/cz/public/what_we_do/depression/default.asp můžete spolupracovat s terapeutem. držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.