Starší dotaz #152

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, již jednou jsem Vám psala,zatím jsem nedostala odpověď, tak to zkouším ještě jednou. Můj problém se může zdát malicherný, ale já si s ním opravdu nevím rady. S manželem bydlím v zahraničí, kde také pracuje(Evropa). Bydlíme na bytě ještě se dvěma manželovými kolegy(je zde drahý nájem), kteří jsou většinu dne mimo byt, naštěstí. Přesto(jsem spíše samotář),a cítím se v určitém smyslu omezována, tím, že jaksi postrádám své osobní soukromí. Předtím, než jsem se sem odstěhovala(zatím to není natrvalo), jsem v ČR dálkově studovala, proto jsem zde s manželemm nemohla být, a byla jsem zvykla na svůj klid. Po dokončení školy jsme se s oba těšili, že konečně budeme spolu, a on slíbil, že najde byt, jen pro nás dva, bohužel se tak nestalo( kvůli již zmíněnému nájmu).Na toto téma jsem s manželem mluvila mnohokrát, a to stylem:"po dobrémm i po zlém", leč neúspěšně. Abych přešla k jádru věci: již několik let se s manželem snažíme o dítě(podstoupila jsem IVF-bezúspěšně), letos se chceme pokusit znovu. Abych mohla IVF absolvovat, měla bych být psychicky v pohodě, ale pociťuji naprostý opak, rozhodí mně každá maličkost, své city a emoce potlačuji v sobě-ty se pak ve mně hromadí, a já mám potřebu se s manželem hádat, i když se ničím neprovinil; naopak je na mne hodný, ohleduplný a má mě rád.Řekl mi, že se mnou zůstane i bez dětí. Já si ale život bez dětí nedokáži představit, po dítěti moc toužím, zároveň manžela miluji a nechci ho ztratit. S tím, že své emoce držím v sobě, mám problém i po sexuální stránce, nedokáži se uvolnit, cítím v sobě nějaký blok, který neumím přesně definovat. Zhruba 2 roky jsem brala antidepresiva 3.generace, ale po konzultaci s lékařkou jsem je kvůli negativním účinkům vysadila. Zřejmě bych měla navštívit psychologa, ale tady to není možné, zatím neovládám jazyk natolik, abych se domluvila. Prosím, poraďte mi, co mám dělat? PS.Nevím, zda se při odeslání tohoto emailu nezobrazí celá moje email adresa, proto Vás prosím, o zveřejnění tohoto textu POUZE pod přezdívkou "kivi". Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

milá Olo, z dotazu není zcela jasné, zda žije syn u vás. Je-li syn svéprávný a má-li svou domácnost, mnoho dělat nemůžete. Jedná-li se o váš domov, pak je situace jiná. Nezapomente chránit sami sebe. Jinak můžete mluvit se synem spíše jako s rovnoceným partnerem tzn. spíše se ptát než radit. Když cítí z vaší strany tlak, reaguje agresí. Můžete navštívit občanskou poradnu.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.