Starší dotaz #154

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, zanedlouho mi bude 18 let, a i když jsem se na plnoletost hodně těšila, mám pocit, že se mi všechno hroutí pod nohama… Prvním problémem je rodina, nemám matku a otec s babičkou mi dělají pravidelné scény vyloženě kvůli blbostem..a hlavně přehnané..nedávno dokonce kopal v noci do dveří a vzbudil tak celý panelák, abych vylezla ven..chápu, že jsem se měla ozvat, a navíc toho člověka nemají příliš v lásce, ale..i mé okolí jej naprosto nechápe..poslední rok byl navíc prosetý celý takovýmito scénami. Navíc bydlím na vesnici, jistě si dokážete představit jak to vypadá. Druhým problémem je škola..jsem na gymplu, a je to zrovna ten poslední rok co se mi rapidně zhoršil prospěch..pololetí jsem doklepla se 4 čtyřkami, ovšem dneska mi angličtinářka téměř s jistotou oznámila, že mě nechá dělat na konci roku komisionální přezkoušení, fyzikář mi vzkázal, že se chovám jak svině a on teda bude taky..prostě mám pocit, že tu školu nejsem schopna zvládnout. K tomu všemu sem se prý změnila i chováním..má "nejlepší kamarádka", jestli ji tak ještě vůbec můžu nazvat, mi po 4 letech co se známe, najednou oznámila, že se občas chovám arogantně, nesnesitelně apod., přestává se mnou prakticky komunikovat, a když občas narazí na nějaký můj problém, slyším spíše výsměch, čímž mě srazí ještě víc na kolena.. Možná je i podstatná věc to, že jsme společně dříve hodně užívali marihuanu, dá se říct každý den, ovšem po tom co jsem se natrvalo přestěhovala na vesnici, jsem se více začala stýkat se zdejšími přáteli, kterým to hodně vadilo, navíc na to přišla i moje rodina a tak jsem téměř přestala..a to občas jsou spíše víkendové záležitosti. Svůj osobní život jsem se tak nějak naučila zvládat a doufám, že ten rodinný se s mými osmnáctými narozeninami zlepší, ovšem velkým otazníkem zůstává škola.. Nevím jestli za to může to, že nemám talent na studium (oba rodiče vyučení, stejně jako většina rodiny), marihuana (zhruba od září s ní nemám téměř nic společného, tam začali ovšem nastávat první vážnější problémy) anebo právě osobní a rodinný život..hlavně mám pocit, že se nejsem schopna najednou soustředit, jakýkoli nátlak, že musím má spíše opačný výsledek.. O víkendech chodím na brigádu, většinou dvakrát a dohromady jsem tam každý týden tak 15hodin, hlavní příčinou bylo, že mi rodina často vyčítala peníze. Co si myslíte, že za tak velké zhoršení může a co bych s tím měla dělat..? Děkuji moc za vaši odpověď..

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Gabino, celkově asi mnohé souvisí s tvým vztahem sama k sobě, je dobré nalézt a posilovat sebelásku (inspirovat tě může kniha Miluj svůj život). Když vyhledáš odbornou pomoc, může být tvá cesta ke zvládnutí tvých potíží rychlejší a efektivnější. Bylo by dobré, naučit se pracovat s emocemi.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.