Starší dotaz #166

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, Vám se může jevit můj problém jako nicotný, ale pro mě je to hodně velký problém. Chodím do prvního ročníku na vysokou školu. Když jsem v říjnu nastoupila, tak mě to hodně bavilo a ráda jsem chodila na všechny přednášky a cvičení a zkoušky jsem zvládla celkem úspěšně. Teď ale k tomu hlavnímu. Když začal letní semestr, jakoby se ve mě všechno obrátilo. Ne že by mě to přestalo bavit, ale najednou jsem začala vynechávat přednášky i některá cvičení. Prostě ráno vstanu a rozhodnu se že do školy nepůjdu, mám z toho špatný pocit a večer si to vyčítám a říkám si, že další den už půjdu. Ale když se ráno probudím, tak se celá situace opakuje. Je teprv polovina semestru a já už mám vybrané skoro všeny povolené absence. Chodím do školy když už mi opravdu teče do bot. Povinnosti se mi za tu dobu dost nakupily a já mám teď pocit že se mi všechno sype na hlavu. Vždy jsem odhodlaná že si doma sednu k počítači abych napsala aspoň kousek seminárky, nebo přečetla nějakou knihu ke zkoušce, ale vždycky to dopadne stejně, najdu si nějakou aktivivitu která mě baví. Myslím si že je to moje lenivost, ale nechápu, kde se najednou vzala, když minulý semestr vypadal jinak….

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Hanko, ohledně toho, jak se cítíte prozkoumejte: zda se jedná o citovou závislost nebo pocit falešné zodpovědnosti či viny či o lásku … Zrekapitulujte, co vám vztah dával, co jste dávala vy. Jak vychází tato bilance? Mužete se ho zeptat, co udělá pro to, aby se své agrese vůči ženám zbavil (sliby a přání nestačí – to už je vyzkoušené). Vaše rozhodnutí je spíše správné.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.