Starší dotaz #178

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mé problémy souvisejí s mým vlastním já. Nevím z jakého důvodu se to děje, ale všimla jsem si na sobě, že neumím vyjádřit své city a myšlenky někomu jinému. Když mi je smutno, někdo mě naštve nebo mi něco vadí, neumím nikomu říct, co se ve mě děje. Např. když s přítelem o něčem podstatném mluvíme, tak spíš mluví on než já a když se mě ptá na můj názor nebo co mi je, najednou se prostě zablokuju a nevymáčkne ze mě ani slovo. Nebo když mám v hlavě špatné myšlenky, neumím říct co se mnou je ani proč mám takový stav… Stává se mi taky, že se rozpláču nad úplnou prkotinou a celý den mám kvůli tomu zkažený, nemůžu na to zapomenout. Co se se mnou děje? Když mi bylo 9let, rodiče se rozvedli, žila jsem jen s matkou, ale bydlení s ní pro mě bylo občas utrpení. Když mi nebylo zrovna nejlépe, třeba ze školy, a bylo mi do breku, tak se mě ani nezeptala co se mnou je nebo s čím potřebuju pomoct, řekla mi jen, že jsem trapka a odešla. To mě samozřejmě zabolelo ještě víc. A když se jednou za čas zeptala, co mi teda je, neodpověděla jsem jí. Myslíte, že to může nějak souviset? Že se o sobě bojím někomu něco říct, aby se mi nevysmál? Vadí mi to hlavně, když se o něčem bavíme s přítelem a já nejsem schopná mu odpovědět. On si myslí, že na něho kašlu nebo tak něco a nechápe, že to tak není. Co mi doporučujete? děkuji moc za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Ando, doporučuji vzít jeho sdělení zcela vážně, ošetřit své citové zranění a jít dál… (hlavně nikomu nevysvětlujte, že o něm víte víc, než on sám o sobě… mmj. taky se můžete pěkně plést)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.