Starší dotaz #180

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den,jak to tady tak čtu,tak asi nejsem sama,co má problémy a tak se taktéž přidávám k dotazu o poradu či pomoc.Jsem matka dvou dcer 7,3 .Jde o moji starší dceru.Než se rozepíši,tak jen chci přiblížit situaci.Když měla moje dcera 3 roky našla jsem si přítele.Po několika měsících jsem se k němu nastěhovala.Vychovával dceru 10 let,což znamenalo,že moje dcera se s tím jen tak nesmíří,že mám jak nového přítele,tak dalšího člena v rodině.Snažila jsem jí to vysvětlovat,ale byla ještě malá na to aby něco takového ji mohlo ovlivnit život.V dnešní době žijem s přítelem a druhou dcerou,co se nám spolu narodila všichni dohromady(jeho dcera nakonec žije u matky) a problém je v tom,že starší dcera je strašně závislá na mě.Neumí si hrát-sama,neumí se něčím zabavit,nebaví ji skoro vůbec nic,na co si vzpomenu.Ani pohádky.Když přítel odjede někam na víkend,musí spát se mnou-což bych pochopila,vzpomínám na sebe,ale poté,jakmile přijede,nedá pokoj a chce alespoň usínat a tak to jde každý den-podáte prst a ona vám sebere celou ruku.Mám takový pocit,že vymýšlí jen blbosti ,jak mě rozčílit a dělá mi hodně naschvály.Tak si říkám,že je to možná i moje chyba,ale nevím ,kde ty chyby dělám.Snažím se jí vyjít vstříc co nejvíc,víc než té mladší dceři,aby nebylo peklo a ona se mi odvděčí tím,že se na mě škaredě podívá a nebaví se se mnou.Jsem docela zoufalá,potřebovala bych poradit,jak takové dítě zabavit,když ji nic nebaví a není vděčná vůbec za nic.Možná je to trochu složitější na vysvětlení,možná by to potřebovalo i nějakou tu poradnu,ale ptám se ,jestli je to vůbec v dnešní době normální,aby se dítě nedokázalo naučit se samo se zabavit.Někdy mi řekne-což mě až překvapuje- "kdyby jsme neměli (….. tu druhou dceru),tak bych byla hodná,hlava mi říká ,že mám zlobit,mě se nechce,ale když mi to hlava řekne,tak ji poslechnu" Pokud by mi někdo poradil,byla bych moc ráda,za jakoukoliv odpověď moc děkuji.S pozdravem E.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Sim, určitě je dobré se měnit k lepšímu, je to ale práce vyžaduje cílevědomost, vytrvalost a pracovitost. Viděla bych to mmj. i na práci s vlastní nejistotou. Doporučuji spolupráci s psychoterapeutem.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.