Starší dotaz #191

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den. Brzy mi bude 17 let a dost mě trápí, že se mezi některými lidmi nedokážu chovat uvolněně. Když jednám s některými lidmi, tak jsem hrozně nervózní, napjatá,nedokážu normálně komunikovat a hlavně nejsem sama sebou a občas se přistihnu, že říkám věci, které bych normálně neřekla. To mě pak hrozně mrzí. S přáteli se ale chovám normálně a dokážu bavit jak sebe, tak je. A jsem absolutně v pohodě. Ale než najdu někoho s kým je mi fajn, tak mi to dlouho trvá. Taky si myslím, že jsem tímto pocitem dříve netrpěla, nevím tedy, co se stalo. Hrozně mě to trápí, protože mi to brání v navazování nových přátelství. Většina lidí totiž nechce kamarádit s někým, kdo je z něj nervózní. Tak například, když jsem přišla první den do nové třídy na ekonomku, tak jsem si slibovala, že konečně začnu znova, a budu taková, jaká chci být a ne jen ta tišší hodná holka, se kterou není žádná sranda, ALE po půl roce jsem byla ve starých kolejích a z toho pěkně nešťastná. Už dva roky chodím tancovat, chodíme tam samé holky a já jsem z některých (asi 3) stále ještě nervózní a nedokážu se s nimi přirozeně bavit, proto si už radši plánuji, abych s některou z nich nemusela jít sama a aby zase nenastala ta trapná situace, kdy si nebudeme mít co říct, protože budu zaražená. Doma se chovám taky úplně přirozeně, ale to asi každý. Zkoušela jsem hodně věcí, abych se uvolnila, ale nic mi na dlouho nevydrželo. Někdy to ze mě spadne a já se pak cítím lehká a štěstím bez sebe, vždy si říkám, co jsem řešila? Na tom nic není, ale pak jdu třeba spát a ráno je to pryč, to mě pak nejvíc štve. Taky se začnu chovat sebejistě, když mám depku, to asi naberu novou sílu a vyrazím do boje,nebo co. Taky když jsem opravdicky šťastná – to se ze mě ta nejistota úplně odplaví, ale jinak jsem na tom pořád stejně(většinu času). Asi taky proto jsem s nikým nikdy nechodila, přitom nejsem šeredná, dokonce si myslím, že po mně kluci koukají, ale nejsem sebejistá a klidná a to je odrazuje. Některé dny je to horší a někdy se to dá docela zvládnout, ale v těch slabších dnech to prostě nezvládám a někdy se mi dokonce zdá, že mám nějaký blok. Mohla byste mi prosím poradit?: )) Moc děkuji!!

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Francesco, doporučuji specialistu, který bude schopen zapracovat s tebou na tém rozbouřeném emocionálním životě. Doporučuji přístup např. přes abreaktivní terapii, cílenou léčebnou meditaci. Jste-li z okolí, můžete mne kontaktovat.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.