Starší dotaz #193

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, chtěla bych poradit jak se vyrovnat se svou kolegyní v práci. Byla jsem skoro rok bez zaměstnání a teď když jsem našla práci, o které jsem nepochybovala, že je naprosto skvělá, zaučuje mě holka, která se mnou jedná velice povýšeně. Poukazuje pouze na to, co jsem udělala špatně, pokud mi něco vysvětluje a já se pak k dané věci na něco zeptám, velmi nepříjemně mi tedy odpoví, ale já už začínám mít i strach se na něco zeptat. Začínám do zaměstnání chodit s nechutí a s obavou co zase určitě bude špatně. Když udělá nějakou chybu ona, tak to nijak nekomentuje, když já, hned to hlásí vedoucí. Nejradši už bych tam ani nechodila, jsem z toho jen zdeptaná, jenže nechci být zase jen ta nezaměstnaná. Nemáte nějaký recept na to, jak se nad její jednání povznést?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá YZ., vaše zprávička je dost rozsáhlá a zahrnuje dvě oblasti, které spolu souvisejí i nesouvisejí. Jako důležité vidím, abyste skutečně věnovala pozornost sobě – tomu kdo jste, co chcete, co prožíváte, kam směřujete… byť je vaše psaní rozsáhlé, není z něj zřejmé, co je příčinou vašich rozlad. K tomu se snadněji dospěje při osobním rozhovoru. Ohledně vztahu s přítelem – myslím, že sama když jste si tento dopis psala, jste si uvědomovala, že se jedná o člověka, který nemá mnoho předpokladů pro fungování jako partner, manžel – projevuje se u něj sklon k alkoholismu, lenost, pohodlnost, neakceschopnost, mamánkovství a ne moc velká zodpovědnost – věřím, že si umíte představit mít s ním dítě, ale je to vaše představa – drobet naivní, nikoliv odhad reality. Přeji vše dobré a rozhodnutí k pravidelné spolupráci s psychoterapeutem.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.