Starší dotaz #207

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, je mi 50 let, navenek jsem úspěšná vysokoškolačka, matka a babička. Nikdy jsem neměla psychické problémy, ale před rokem jsem onemocněla očním herpesem, měla jsem strašný strach, že už nebudu vidět, že přijdu o zaměstnání atd. Bylo to čím dál horší,už jsem nejedla ani nespala, oči rudé, hrozně pálily, nakonec mě sestřenice "dotáhla" k psychiatrovi, po asi měsíci a půl braní Espritalu oční herpes zmizel a byla jsem schopná jít po 5 měsících neschopenky do práce. Po Espritalu jsem ale začalo hrozně jíst, přibrala jsem 15 kg, jsem naštvaná, jak vypadám, tak se zase najím. Žiju sama s 86letou matkou, o kterou se starám. Někdy jsem naštvaná na celý svět, závidím kolegům, co jezdí na dovolenou, mají auta a úspěšné manžele. Já jsem rozvedená a ani nikoho nescháním, nejsem seznamovací typ a taky bych si připadala nepatřičně, že ve svém věku a postavě chci někoho "ulovit". Dcera říká, abych se realizovala ve vnučce, snažím se, ale na hlídání mi zbývá hrozně málo času a sil. Dcera je už půl roku taky na Espritalu, její tchýně je na tom taky psychicky špatně, připadá mi, jako kdyby u nás vypukla depresivní nákaza. Nevím, jak z toho ven.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milý "Kurte", je fajn, že nemáš odvahu život ukončit (protože si tím fakt nepomůžeš, ale ublížíš!!!) odkud jsi? v každém okresním městě je pedagogicko psyhcologická poradna a také poradna pro mezilidské vztahy. Jsi-li z okolí, můžeš mne kontaktovat. Ano, potřebovala by jsi nalézt někoho, s kým budeš spolupracovat. Přeji vše dobré. Budeš-li i nadále bezradná v hledání kontaktu, napiš znovu (na mejl)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.