Starší dotaz #215

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám problém a už nevím, jak z něho ven.Je mi 25 let.Už rok a půl mám přítele(30let), ale někdy mám pocit, že mám spíš dítě. Žijeme spolu, pracujeme spolu ve vyšších vedoucích funkcích a celkem nám to klape. Jsme spíš partneři co se týče práce. Nemáme obvyklé problémy jako naši kamarádi… peníze, žárlivost, že muž doma neuklidí, neuvaří atp. Musím říct, že když je doma a já mimo, všechny ženy mi závidí. Uvaří,uklidí,postará se o psa… Já jsem čtvrtá z pěti dětí, moji rodiče se rozvedli když jsem chodila do první třídy a moje matka nikdy nebyla typ "maminky". Já tomu říkám studený odchov. On je jedináček a jeho matka je typická až otravně starostlivá žena, která chce mít vše pod kontrolou. Nejsou jí divné mě absolutně nepředstavitelné věci, jakože mu v jeho třiceti letech přijde do koupelny, když se koupe a kontroluje, jak má umytý krk… Já si myslím, že trpím nedostatkem projevované lásky a on přemírou.Měl v podstatě jen jeden pětiletý vztah, který začal ještě na střední škole. Potom měl jen v lepším případě "kamarádky" na sex, v tom horším jen na jednu noc. Všeobecně má hrozný vztah k ženám. Vím, že mě má rád, ale fyzická láska ho jakoby "obtěžuje" a dává mi ji najevo opravdu hrozně málo. Myslím takovéto sem tam pusu, držení za ruku apod. Předehru při sexu si můžu jedině domyslet. Dokonce už nespíme ani v jedné místnosti, protože se prý se mnou nevyspí.Je pravda, že jsme to první tři měsíce zkoušeli, ale jeho nevyspalost už byla opravdu hrozná. Nejhorší je, že si myslím, že s jinou ženou by to bylo lepší. Myslím si, že se taky snaží a udělal se mnou velké pokroky, ale já pořád citově trpím. Jsem sice celkem trpělivá,ale tak moc ne. Nechci o něj přijít protože po všech ostatních stránkách si opravdu rozumíme, což si myslím, že je pro dlouhodobý vztah důležitější než krátké pomatení smyslů…. Jediná situace, kdy mi dovede opravdu projevovat nejen fyzickou lásku, je, když je opilý. To mi vykládá, že kdyby mohl, tak by za mě i dýchal a jak jsem jedinečná,…….. Nenechá mě hnout se od něj ani na krok.A spát jinde.. to neexistuje. Střízlivý tvrdí, že předtím než jsme se poznali, přežíval jen ze dne na den s kamarády. Se mnou má prý jeho život nějakou perspektivu a smysl. Tvrdí to i všichni jeho dlouholetí známí, jak se změnil. Po všech stránkách, pokterých mi ostatní muži nevyhovovali je on téměř ideální. Já jsem poměrně úspěšná v práci a obvykle vydělávám více peněz, než moji partneři. Předchozí vztah jsem po pěti letech ukončila, protože partner byl opravdu žárlivý šovinista. Takže mu vadilo, že věnuji práci hodně času a jeho ego nezvládlo můj úspěch…. Ale já potřebuji cíti zázemí… vedle někoho si večer lehnout a vedle někoho se vzbudit. Nikam do poradny přítele nedostanu. Je možné chodit na konzultace i bez něj? Nechci se zase "naučit jak na něho" a manipulovat s ním jako jeho matka.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá studentko, jestli se vytvořil psychický blok, je třeba nalézt jeho příčinu a vnitřní prací (např.léčebnou meditací) odstranit. Také by bylo třeba urovnat myšlenky. Psychiatr vám může naordinovat léky, doporučuji spíše spolupráci s psychologem/psychoterapeutem, který vás naučí, jak pracovat s vnitřním světem.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.