Starší dotaz #216

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se psychicky nehroutit ze studia na VŠ. Loni jsem chodila na medicínu, ale po 6 týdnech jsem odešla, protože jsem to psychicky nezvládala. Od loňského září jsem začala studovat přírodovědeckou fakultu na jiné škole. V zimním semestru jsem byla spokojena, hodně přemětů se mi uzavřelo díky průběžným testům a zkoušky jsem měla jen 3. V letním sestrtu mám ale učení o hodně více, všechny zkoušky a zápočty mám až na konci. Nestíhám se průběžně připravovat, navíc se moc stresuju a mám pocit, že každý předmět je nad moje síly. Asi se ve mě vytvořil nějaký psychický blok. Nemůžu spát, hubnu, nemůžu se soustředit. Téměř nic se nedokážu naučit, vše mi připadá těžké. Zkouším se odreagovat, ale když se začnu učit, tak se ten blok zase objeví… Moc se bojím, že zkoušky nezvládnu ne kvůli toho, že bych byla "hloupá", ale kvůli toho, že si vše moc beru atd. Nevíte, co nebo kdo by mi mohl pomoci? (Psycholog, psychiatr…) Bojím se, abych se nějak psychicky nezhroutila… Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Veroniko, doporučuji, abyste si našla člověka, který umí pracovat s traumatem – psychoterapeut (např. abreaktivní terapie, focusing, léčebná meditace, body therapii) případně zkušený kineziolog. Je třeba ošetřit své zranění. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.