Starší dotaz #218

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám přítele, se kterým jsem už osm let, je starší, ale dobře si rozumíme. Před osmi měsíci jsem se dala po dlouhém obletování dohromady s ženatým člověkem, který má malé dítě. Bylo to fajn, dobrá změna, ale po čase mi to přerostlo přes hlavu a zamilovala jsem se. Teď nevím, jak celou situaci řešit. Ten ženatý chce být se mnou, ale klasicky nemůže opustit ženu a dítě. Přesto o tom uvažuje. Chtěla bych to překonat a začít opět plnohodnotný vztah se svým přítelem, ale porušila jsem důvěru a mám problém se k němu chovat jako k partnerovi. Neracionálně bych chtěla být s ženatým přítelem, ale spoléhat se na to, čekat, trápit se nejde, zasahuje mi to do všeho. Občas mě ale napadá, jaké by to bylo, kdybych to překonala, s přítelem. Přítelovi ubližuji, to vím, ale jak najít k němu cestu zpátky? Nebo se nedá nic dělat a mám odejít. Potřebuji hlavně najít vyrovnanost, abych se tím tolik nezabývla.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Boženko, vaše manželství prožívá výraznou krizi. Touto cestou vám opravdu nemohu pomoci. Je třeba ke spolupráci získat i manžela. Vy můžete změnit pouze svůj podíl. V tom, abyste si uvědomila, co je vaše a co je na straně manžela byste potřebovala psychoterapeuta.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.