Starší dotaz #222

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, bude mi čtyřicet let. Moje dětství nebylo moc dobré. Střední školu jsem vystudovala s obrovským ponížením, jsem technický antitalent, ale studovat jsem musela na přání rodičů. Po ukončení studia jsem se chtěla vzepřít a opatřit si lepší život – vdala jsem se. Po osmi letech utrpení ve vybojovaném vztahu s alkoholikem jsem se rozvedla. Chtěla jsem vše zvládnout, ale zpětným pohledem se mi zdá, že jsem nebyla připravená. Myslím, že jsem dobrá matka. Jinak je můj život sérií neúspěchů, protože se všeho bojím nejvíce dalšího vlastního selhání.Moje životní role je ohnutá služka, která se bojí cokoliv cítit, říkat… Teprve nyní poznávám, že jsem ještě nikdy nežila svůj vlastní život a velice si přeji začít ho žít. Nevím ale jak vystoupit z kruhu, který jsem kolem sebe postupem času ze strachu z lidí uzavřela. Hledám knihu, která by mi pomohla, protože psychoter.si nemohu dovolit. Potřebuji systém kroků, který by mi pomohl překonat pasivitu a počáteční nevoli mé rodiny, která se nutně zvedne, jestliže se rozhodnu vydat vlastní cestou. Můžete mi prosím poradit, v jaké knize bych takovou berličku mohla najít? Velice vám děkuji, Evka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Kam, jak vidět, postavení a moc nemá nic společného s osobnostní zralostí v intimních vztazích ani s citem pro etiku. V jeho chování prosvítá touha po moci a vlastnění i v intimním vztahu, zároveň stopka, která by měla svítit při sebekontrole je patrně oslabena. Doporučuji, mít se před takovým můžem na pozoru.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.