Starší dotaz #2362

anonym Personál zeptal se před 11 roky

Dobrý den, již od základní školy jsem bojovala s problémem špatného soustředění se. Pokud jsem byla unavená, hlava mi prostě vypnula, přestala přijímat informace, nemyslela jsem v tu chvíli vůbec na nic. Na střední škole jsem patřila k lepším, někdy k průměrným žákům. Pamatuji si, že jsem byla stále velmi unavená, na internátě jsem velmi často usínala již odpoledne. Ve škole i mezi kamarádkami jsem nedokázala vnímat všechny informace. Dodnes se mi velmi často stává, že se zeptám na něco, co mě zajímá, ale nedokážu vyslechnou celou odpověď. Mám psychicky vyčerpávající a hlučné zaměstnání, při kterém je vyžadována pozornost, trpělivost a důslednost. Mrzí mě můj nedostatek a chtěla bych se zeptat. zda existují nějaká cvičení pozornosti a soustředění. Slyšela jsem, že by mohl pomoci i nějaký přípravek, popřípadě i změna stravy. Stejný problém má i moje dcera. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 roky

Milá Hali, pohledejte: biofeedback, dále: https://www.psychowalkman.cz, dále pohledejte: http://vitaminy.doktorka.cz/mozkove-nutrienty-smart-drugs/ , nemám referenci, ale podívejte se a můžete mi pak napsat, jak to funguje: http://brainactive.cz/

Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.