Starší dotaz #237

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, píšu sem, protože už jaksi nezvládám školu a rodinu. Ve škole mám problémy s ústním zkoušením, vždycky to pokazím, jak jen můžu, i když jsem na hodinu dobře připravena. Stydím se hlavně proto, že se spolužačky koukají a já nějak nejsem na takové vystupování před třídou. Zvlášť je hrůza, když jsem zkoušena prakticky, všechno pomotám a problém je v tom, že jsem na zdravotní škole a příští rok ve třeťáku bude praxe a já se bojím, že to nezvládnu. Vybrala jsem si špatnou školu, ale většina mi radí, ať ji dodělám a pak už si vyberu, kam po maturitě (pokud ji udělám). S učitelema to taky není zrovna nejlepší. Máme taky hodně učiva a někdy se to ani nedá zvládat a doma je to pak ještě horší. Když mamce řeknu, že jsem dostala 3,4 nebo 5, tak šíleně vyvádí (nadává, vyčítá mi, ..). Chce, abych byla "ta nejlpší", já to ale nechci, spíš by mi pomohlo, kdyby ocenila, že jsem se snažila, ona mě často vidí, že se učím a když jdu potom na pc nebo ven a další den dostanu blbou známku, hned je zle. Už jsem se s ní o tom snažila mluvit, ale s ní se to nedá a pak se někdy pohádáme a mě to mrzí. Taťka na to není tak háklivý, ale většinou se zastane mamky. Budu ráda, když mi poradíte, co s tím, to jsou dvě věci, které mě trápí ze všeho nejvíc a nevím si rady.. Předem dík za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Lucko, prosím tě, na co se mne ptáš? Dohodla-li jsi se s mamkou, že půjdeš na tuto školu, není o čem přemýšlet. Bude fajn, když se na škole naučíš co nejvíce a po ukončení školy si najdeš dobře placené místo. Investice do vzdělání je dobrá investice (a tato částka není nikterak velká). Věřím, že sestře jsi uvedla informace stejné jako mně, není-li ochotná to pochopit, již s ní na toto téma nediskutuj.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.