Starší dotaz #252

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den,mám problém se svou 9-ti letou dcerou.Začnu od začátku. Za otce své dcery jsem byla vdáná,žili jsme ve společné domácnosti asi 6let,bylo to hrozné manželství.Bil mě, psychicky ničil(ponižoval atd..),bil mě i před malou. S dcerkou neměl taky dobrý vztah bil ji, stále malé nadavál. Dopadlo to tak,že jsme oba skončili ve výkonu trestu, já na 12 měsícu on na 2 roky.V té době byla dcera svěřena do péče mým rodičům.Z výkonu trestu jsem se vrátila asi před 2,5 lety.Bydlím společně se svou dcerkou v malém domku vedle rodičů,máme samostetné bydlení.Pracuji a malou mi svěřili zpět do péče.Prostě se snažím žíz normálním životem, s bývalým manželem jsem už 2 roky rozvedená.Malé se věnuji snažim se ji vše vynahradit i když vím že to nepůjde.Udělala jsem chybu.Před rokem malá dostala první epilep.záchvat,zjistili ji i latentní tetanii a má změny v bíle mozkové hmotě. A teď ten problém:malá se ke mě chová hrozně,nebere mě,řekne mi ,že se těší jak vyroste,že mě bude moct zmlátit.Když chci ať se jde učit a udělat si své povinosti do školy začne mi nadávat že nejde,že jsem ta nejhnusněší mama na světě, že mě nanávidí.Je toho moc. Stále se mi směje,ponižuje.Jednou jsem to už nevydržela a začala před malou brečet. Ona mi začala nadávat, co hraji za divadlo,že na ni to neplatí.Někdy už dál nemůžu je toho hodně v očích mé dcery je hrozně moc nenávisti nedá se to popsat.Za její chování ji dám zaracha, zakážu televizi atd…Ale malá ví,že má útočiště vždy u mých rodičů. Ani já s rodiči moc nevycházím, protože stále malou omlouvají a mě před ní ponižují a bohuže odejít odtud nemůžu. Už nevím co dál,chodila jsem ke dvoum psychologům s dcerou,ale jedna paní doktorka ji jen vyhrožovala polepšovnou a druhá se mě ptala jestli, se malá pak omluví,řekla jsem jí ano omluví se hned na to za své chování a paní doktorka na to řekla, co chci?? Rodiče mi řeknou, co chceš, kde jsi byla.Já vím, chybu jsem udělala,ale snažím se a přece nemůžu sklánět hlavu a být ticho a trpět chováni malé.Zkouším vše, dokonce i kineziologii, informovala jsem se i na hypnozu, chtěla bych vědět, co malou opravdu trápí, proč se tak chová, ať na tom můžu pracova,vím že se to nespraví hned,ale chci něco dělat.Ale naše neuroložka hypnozu nedoporučuje kvůli zdravotnímu stavu dcery.Prosím poraďte mi nějakou dobrou poradnu, kde jsou klidně i placené služby nevadí.Už fakt nevím jak dál.Jo a ještě její otec má novou rodinu, začal fungovat, malé občas někdy zavolá nebo někdy za dcerou přijede.Jeho zbožňuje, on je vše i když si malá pamatuje vše, jak nám ubližoval,proč je on ten svatý a já ta špatná? Když se i 3 měsíce neozve, tak ho malá omlouvá, že on má chudáček hodně práce.A mě za to ,že chodím do práce nadává.Když jsem koupila novou linku nadala mi.Poraďte mi prosím. Předem děkuji Jana

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Božka, dakujem za prani. Váš příběh bych viděla na hlubinnou, regresivní terapii. Je třeba nalézt brzdné stopy, bloky ve vaší minulosti a ty uzdravovat. Bylo by dobré nalézt psychologa, který dělá třeba SRT (nebo jiné duchovní léčení) – žijete-li v Čechách mohu vám pomoci bud já osobně, nebo nalézt někoho jiného… Vidím to na docela chvíli systematické práce… Přeji vše dobré (mmj. mít dítě, nemůže být omylem…)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.