Starší dotaz #265

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, > mám problém který mě opravdu trápí v posledních dnech na to musím > pořád myslet a jen málokdo mi opravdu rozumí jak se cítím a co > prožívám. > Je mi 25 let a už jsem se dostala do období, kdy bych ráda > miminko. Už jsem i vysadila prášky. Moc bych si přála holčičku a > s manželem by jsme oba chtěli Natálku. A tady je ten problém. Mám > kamarádka o 3 roky mladší, která nečekaně otěhotněla a když > vybírali jsméno pro holčičku, bavili jsme se spolu že já bych > chtěla Natálku a ona příště s přítelem přišla s tím, že chtějí > taky Natálku……. to byl pro mě trochu šok, že mi chtějí to > jméno sebrat, ale říkala sem si že třeba budou mít > kluka…….nebo to změní….. nedokázala sem se jim přiznat jak > moc mě to trápí, že mi chtějí vzít moje vysněné jméno. Jenže > holčička se narodila a jméno nezměnili a na mě to teď dopadlo v > celé váze. Možná že teď nechápete proč – budu se snažit to > vysvětlit. Často se s nima vídáme -jako s přáteli a já si > nedokážu představit, že poprvé oslovím "Natálko" cizí dítě a né > to moje…….. mám prostě v hlavě představu jak oslovuju svoji > holčičku …… a tohle mi nějak nejde – zatím jsme jí neviděli, > a nemusela jsem to řešit, ale bojím se, že to ani nedokážu a hlavně > jak jim to pak vysvětlit????? Navíc bydlíme hned ve vesnici vedle > a všichni se známe se všemi….. až budu těhotná a všichni se mě > budou ptát na jméno….. budou mi říkat – jééé Natálka jako > …… (moje kamarádka)…..a já budu vysvětlovat – né ona mi to > jméno sebrala i když věděla že ho chci já – a rázem z toho že > budu mít Natálku nebudu mít ani radost – budou na mě koukat jako > že já jsem ta kdo se opičí…. a pak taky co výchova??? jedna > holčička něco udělá , její maminka na ní zakřičí a otočí se > provinile obě…… Co mám dělat??? Přeci se svojí Natálky > nevzdám, trvalo dlouho než jsem to jméno vybrala. Potřebovala > bych znát váš názor jestli jsem nešťastná právem, nebo šílím > neprávem a jak z toho ven. Ono se řekne – hoď to za hlavu a > prostě měj taky Natálku, ale horší je poručit srdíčku to udělat. > Taky se to mezi kamarádky podle mého tohle nedělá. Moc děkuji za > odpověď. > Bára

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá L., sama víte, že vaše potíže jdou z vašeho nitra a že "ukecat" je neumíte… pak je tedy třeba pracovat na jiné než na racionální úrovni – a to mejlem nelze. Chcete-li nalézat opravdu řešení pro své potíže, budete muset udělat více než napsat mejl (třeba mne navštívit). Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.