Starší dotaz #273

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, před 4 lety jsem se rozvedla s despotickým manželem. Máme spolu 14-ti letého syna. Bývalý manžel je ve věcech placení výživného a braní si syna zodpovědný, ale řeším problém jeho chování k synovi. Bývalý manžel je velmi movitý a zahrnuje syna dárky vysoké hodnoty, bohužel následně vyžaduje kontrolu věcí, jak syn s nimi zachází a zda je dostatečně využívá a používá. Pokud ne a věřte, že vždy si najde problém tak spustí lavinu výčitek a ponižování, že kolikrát dožene syna k slzám. Také kolikrát, když si ho vezme na víkend, tak se neshodnou, jelikož syn si už ne vždy vše nechá líbit, tak mi ho třeba během víkendu kdykoliv přiveze, že ho nechce. Pak si ho za 14 dní znovu vezme a dělá jakoby nic. Syn tvrdí, že s jeho chováním problém nemá, ale já to zažila na vlastní kůži a trvalo mi strašně dlouho než jsem našla původní sebevědomí a dokázala požádat o rozvod. Teď mám strach o syna a nevím jak problém řešit. Stále ho ponižuje, dává mu najevo svou nespokojenost s ním. Nikdy se mu syn ničím nezavděčí. Syn chodí na matematicko-fyzikální školu, učí se dobře, ale jemu to nestačí, protože málo sportuje, když už s ním sportuje, tak mu vyčítá nepořádek a pomalost ve sportu a další a další. Jelikož mi platí dohodnuté výživné, které je nízké, zvažuji soudní zvýšení s nadějí, že se urazí a přestane synovi kupovat věci a tím nebude mít tolik příležitosti k ponižování. Nebo dokážete mi poradit jak takto nemocného člověka separovat, nebo srovnat? Kdysi v manželské poradně s ním mi poradili rozvod, protože je skutečně narušený. Ale co dítě? Díky za odpověď. Ilona

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá maminko, váš dospělý syn k řešení problémů potřebuje nalézt cestu sám.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.