Starší dotaz #289

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak mám pomoct mamce. Před 2 měsíci od nás otec odešel k milence, která bydlí ve stejné vesnici jako my. S mámou se dohodli, že jí do konce června řekne jestli se k nám vrátí nebo ne. Máma to nezvládá, když jsme se všichni sešli na jedné akci, otec tam přišel s milenkou a před všemi se tam líbali a objímali. Mamka měla vypitou skleničku vína a totálně se zhorutila. V těchto stavech mluví o sebevraždě, ale ve skutečnosti by to neudělala, protože by pak sestra musela do jeho péče a to ona nechce. Nevím jak jí mám pomoct, jak jí šetrně říct, že už se nevrátí. Otec mě velice zklamal a nedokážu s ním promluvit. Mamka byla i u psycholožky, ale ta jí akorát napsala nějaké prášky na uklidnění.Nevím co dělat. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

MIlá P., píšete to vcelku srozumitelně a vy sama řešení znáte. Chápu, že s ohledem na miminko je tato situace těžší… můžete celou věc oznámit na péči o dítě při MÚ a postupně si toto děcko třeba vzít do péče, ale podporování dcery, která do současnosti nepřijala za sebe zodpovědnost neprospěje ani jí, ani vám ani vnoučeti… Přeji dost síly a odvahy k takovému kroku…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.