Starší dotaz #293

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, jsem na pokraji zhroucení,za kterým stojí,alespoň mnou viděné ošklivé zuby!Horší je že sám vím,že to není tak hrozné,jde spíš o pocit z toho,že už nebudu mít zuby nikdy tak hezké jako např. v 15 letech.Asi v ve dvanácti letech jsem udělal tu hloupost,že jsem si narušil přední zuby obyčejným párátkem v domění,a to mi poradil kamarád,že budu moci jakoby plivat mezi zuby.Bohužel manipulace byla tak neštastná,že mezeri potřebovali podchytit plombami.Postupem času začali prosvítat,a tak jsem se rozhodl k zákroku na jednom estetickém pracovišti,jenže výsledek nebyl takový jako jsem čekal.Nejhorší je pro mě samotné jídlo,radši ani nebudu jíst.Za prvé mám pocit že se mi hned začnou zuby kazit a za druhé mám špatný pocit z toho,že mi třeba kolikrát uvízne jídlo mezi předními zuby a bez dentální nitě se toho špatně zbavuji.Jak můžu např. jít na nějakou grilovačku a nebát se,že budu vypadat směšně.Nevím asi jsem na sebe příliš sebekritický!Viděl bych řešení navštívit jiné podobné stomatologické pracoviště,ale mám strach abych tento můj stav ještě nezhoršil,mám chuť žít naplno.ale i když pro někoho se to může zdát směšné,tohle mě ukotvilo doma.Tento můj stav může i za to,že jsem ve svých 30 letch ještě svobodný,mám tu nejhorší práci pod sluncem,a nadále trpím ztrátou svého už tak chabého sebevědomí,vím že všechno by bylo jinak,kdybych měl krásné přední zuby,a to mě na tom mrzí že všeho nejvíc.Nevím jak se s tím smířit a potřeboval bych radu,už mě nebaví si čistit ráno v poledne a večer zuby pokaždé skoro hodinu, i když vím že výsledek nebude jiný!Vím že kdybych vám mohl své zuby ukázat,řekla by jste asi toto: "o co vám jde?0 vždyť máte zuby hezké!"Nevím,jedná se o jednu mezeru se kterou nejsem spokojen,ale jedno vím jistě:je to to první a poslední na co ráno když vstanu a večer když jdu spát,myslím.Potřebuji nějakou radu.Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Hančo, každá láska je jedinečná, není dobré milovat v novém kocourovi dřívějšího, ale mít ráda toho nového v jeho jedinečnosti (tak je třeba postupovat i v mezilidských vztazích). Láska k zesnulému navždy zůstane tvou součástí… popřej mu štastnou cestu do kocouřího nebe a sobě dopřej volný pohyb na této planetě v tomto životě… (a když si trochu popláčeš, tak to bude zcela přirozené)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.