Starší dotaz #296

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Přeji krásný dobrý den. Můj problém se týká spolužáků. Je mi 17 let, jsem na střední škole , teď končím druhák a nevycházím s nimi. Podobné to bylo na základní škole,ale ne tak moc. Ve třídě je jedna slečna,která se do mě neustále naváží,jmenuje se Michala. Jdu třeba jen okolo a ona začne pošeptávat hele verča verča a směje se a mě to strašně znervózní nebo když jsem si jednou vzala do školy kalhoty a nevšimla jsem si, že jsou na obrubě dole maličko umazané,hned z toho udělala kovbojku a začala na celou třídu vyřvávat: "Máš špinavý kalhoty, Veruno!" Ostatní se k tomu také pomalu začínají přidávat, v celé třídě je tak 4-5 lidí, kteří se do mě nesnaží žádným způsobem navážet,ale nikdo,kdo by se mě zastal. Strašně mě to psychicky ničí, už jsem kvůli tomu i několikrát nebyla ve škole,abych se s ní nemusela setkat. Zkoušela jsem to ignorovat i jí to vracet,ale když to ignoruji, stupňuje se to, jednou jsem dokonce v peněžence měla tři stovky a když jsem se vrátila z WC,byly tam jen dvě a ve třídě byli kromě ní jen dva lidi. Když jí to vracím, řekne něco ve smyslu: "Ale Verunko, tomu ještě nerozumíš nebo haha kráva se ozvala, jdi domů…atd. Omlouvám se, že je můj dotaz rozsáhlý,ale už je to vážně nesnesitelné. Děje se to od začátku prváku. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá manželko, jak popisujete rodinné vztahy, opravdu nepůsobí harmonicky, snad je tam i cítit patologie. Chcete-li se rozvést, doporučuji informovat o tomto úřednici na oddělení péče o dítě a žádat soudně znalecký posudek. Vzhledem k věku dětí to nemusí být zcela jednoduché veřejně rozklíčovat, ale jiná cesta není. Přeji dost síly i rozumu.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.