Starší dotaz #3021

anonym Personál zeptal se před 10 roky

Dobrý den, už delší dobu bojuji se žárlivostí vůči příteli. Myslela jsem si, že je to normální, vždyť snad každý musí žárlit, ale postupem času se to stupňovalo a začalo to obtěžovat ne jen mého přítele, ale i mě. Dochází mi, že touhle cestou to nepovede nikam jinam než k rozchodu, ale ani přes to s tím nedokážu nic dělat. Četla jsem na internetu nějaké články o patologické žárlivosti a podle toho, co jsem se dočetla, mám celkem strach, že by se tato žárlivost mohla týkat i mě. Snažila jsem se to nějak přejít, uklidnit se, protože přítel se ke mě chová pěkně, pořád mě ujišťuje, že by mě nikdy nepodvedl, ale ani to nepomáhá. Nedokážu mu věřit, nejradši bych ho měla pořád na očích, kontroluji mu SMS v mobilu (za což se opravdu stydím a je to nepříjemné i mně), podezírám ho, že je s nějakou jinou, žárlím, jen když se pozdraví s nějakou svou známou a mnoho dalšího. Nedá se to ovládat. Jsme spolu 20 měsíců a moje žárlivost trvá asi rok a je to čím dál tím horší. Možná to zní hloupě, možná si budete myslet, že je to v mém věku (19 let) běžné a taky jsem se nechtěla obracet na žádného psychologa, snažila jsem se z toho dostat sama a tohle jsem měla jako poslední možnost. Byla bych ráda, kdyby jste mi zkusili alespoň nějak poradit jak se s tím srovnat. Děkuji mockrát za případnou odpověď.

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 roky

Milá Andy, oceňuji, že se začínáte zabývat sama sebou. Po internetu o žárlivosti ode mne: https://rovena.info/clanky-o-zarlivosti.html . Další postup si zvolte… Práce na sobě, na žárlivosti je fakt práce… tak držím palce. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.