Starší dotaz #305

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptala na to co mi škodí. Je to neuvěřitelné, ale stále má na mě dosti silný vliv matka. Celý život na sobě pracuji a žiji samostatně. Myslím, že jsem i dosti schopná žena. Umím meditovat, jsem vysokoškolačka a mám zkušenost s podnikáním i s úspěchem. Přesto kdykoli se setkám se svou matkou, která je o 36 let starší, přestanu si věřit, znejistím a stávám se pasivní. Horší je, že tento postoj k sobě samé má jistou setrvačnost a doznívá nejméně týden, kdy nejsem schopna vnímat sama sebe a svůj život reálně. Úlevu mi přineslo to, když se pozornost mé matky zaměřila na bratra, který je alkoholik. Když to ale vypadá, že se to s ním v ústavu nelepší a ona na to nemá vliv ani sílu, zaměřila se zase na mě. Pro mě je to pohroma. To se jí mám vyhýbat?Ve svém životě jsem vypozorovala, že nedokáži důvěřovat a hodnotím se nízko, ostatní jsou důležitější a já se starám spíš o jejich potřeby než o vlastní. Nedávno jsem měla týden obrovské bolesti zubů a lékař si se mnou nevěděl rady, nevěděla jsem co bude, bolestí se mi chtělo brečet, a tak jsem se zastavila u matky s tím, že si odpočinu /jsem mimopražská/. Už na chodbě jsem cítila jak začínám plakat a rozhodla jsem se, že mi to může přinést úlevu. Dá se říci, že jsem si naplánovala pláč, až budu v soukromí /u matky/. Matka začala křičet nebreč, nemáš proč a v zápětí změnila postoj a začala kvílet "jakoby se mnou". To pro mě byl šok. Nechápala jsem co po mě chce a proč mě nemůže nechat v klidu. Zuby mě bolely tak, že mi podklesávaly kolena a vůbec jsem se nelitovala, ale hledala jsem úlevu. Chování mé matky je mi záhadou a je pro mě nebezpečné, což nedokážu strávit. Poraďte jestli můžete.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Janko, je-li ožužlávání jediný problém, nijak bych se neznepokojovala. Patrně mu tato činnost přináší pocit bezpečí, který navazuje na kojení a dudlík… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.