Starší dotaz #324

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den. Chtěla bych vás poprosit o pomoc. Mám strach o manžela, je apatický, nic ho nebaví, nemá prý pro koho žít. Měli jsme doma menší krizi. Našel si milenku, řekl mi o tom, dlouho se rozhodoval mezi ní a dětmi. Rozhodl se být dále se mnou kvůli dětem. Asi po měsíci, co se rozhodl se dozvěděl, že se milenka zabila v autě. Týden na to mu zemřela maminka. Nemůže se z toho vzpamatovat. Je to tvrdý osud. Do toho se zamotal do různých půjček a dluží peníze, které teď nezvládá splácet, hrozí mu soud. Snažím se mu pomáhat ze všech sil, on však odmítá, že si to vše zavinil sám a že se z toho musí sám dostat. Myslím, že bez něčí pomoci to nezvládne. Mám o něho strach, aby něco neprovedl. Chodí jako tělo bez duše. Co byste mi poradila? Měl by asi navštívit poradnu? Nevím, jestli ho tam přinutím jít. Ani ty děti ho nedrží, je mu vše jedno. Prosím o radu. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milý karle, sám tušíš, že tvé počínání není zcela optimální. Co čekáš od návštěvy u lékaře? Doporučuji ti spolupráci s psychoterapeutem, se kterým byste našli zdroj agrese a zároveň by tě naučil ji rozpouštět, je-li to tvým přáním. Přála bych to tobě i světu, protože agrese nepřináší štěstí ani lásku. Je třeba poznat její původ…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.