Starší dotaz #326

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den. Mám zvažný problém. Jsem v 5. měsíci těhotenství a manžel si miminko moc přál. Ale najednou obrátil o 180 stupňů. Vyprovokovala to věc, na které jsme se neshodli a já jsem mu řekla svůj názor, že s tím nesouhlasím. Od té doby se začal chovat jako hulvát, psychicky mě trýzní, nebaví se se mnou, spíme odděleně, lže mi, vysmívá se mi do obličeje a nejeví absolutně zájem ani o mě ani o dítě. Nikdy jsme neměli tak závažnou krizi a dost mě překvapuje, že právě teď je schopen se takto ke mě chovat. Já už mám nervy v háji, mám výtok, průjem a zhubla jsem za víkend to, co jsem za poslední měsíc přibrala. Myslím, že toto jeho chování a narušování mého psychického stavu dost škodí miminku. Snad jen potrat by mu otevřel oči, ale snažím se držet a být co nejvíc v klidu, aby k tomu nedošlo. Dost se bojím. Potřebovala bych poradit nějaký závažný krok, který by ho probral a dokázal mu, že mě nemá tak jistou, jak si myslí a že si nemůže dělat, co chce, že má zodpovědnost za mě i za dítě. Máme zaplacenou dovolenou, myslíte, že je dobré abych tam místo s ním odjela s kamarádkou nebo sestrou nebo se mám raději odstěhovat nebo jak ho donutit, aby si závažnost svého chování uvědomil. Ani se už nezdravíme, je to peklo. Předem děkuji za radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Romano, Vím, že je to situace nelehká… a odpovídat písemně není zcela ono, protože nevidím vaši reakci a je možné, že odpověď nebude pochopena, protože nebude zcela vysvětlena a přizpůsobena vašemu uvažování a situaci… Obecně: není dobré smrt tabuizovat…. tatínek odešel, má tě rád, ale odjinud… (odkud? někdy stačí ukázat na hvězdy či říct, tam z té hvězdičky…, jste-li věřící, máte to jednodušší), můžete mu společně popřát šťastnou cestu a k tomu třeba i říci, je nám to líto, ale víme, že to jinak nešlo…navždy zůstaneš v našich srdcích a dívej se na nás s láskou, my tu ještě chvíli zůstaneme a uděláme ze života něco hezkého… (bolest, která s tím je spojena, je třeba citlivě ošetřit – nejen u syna, ale i u vás) – je moc důležité, jak smrt manžela má vnitřně zpracovanou maminka (tedy vy…) Držím palečky a přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.