Starší dotaz #3265

anonym Personál zeptal se před 12 roky

Dobrý den, bydlíme u rodičů mého přítele. Má sestru, kolem které se vše točí. Teď je těhotná a její matka je na ní velmi závislá. Nenechá ji nic dělat ač není v rizikovém těhotenství. Matka, když jsem přišla k nim do domu….je psychicky nemocná od 24 let teď je jí 57. Byla to troska – třásla se, brečela já jsem se ji začala tak trochu věnovat- mluvit s ní apod. Její dcera o ní nejevila zájem až, když ztratila práci, tak ji rodiče pomáhali. Matka je teď ve stavu v pohodě už druhý rok. Tím, že začala litovat dceru, mě jakoby odkopla a také mě začala pomlouvat. což mě mrzí, protože jsem tím člověkem ztratila moc energie. Syn – můj přítel je zcela přehlížen od mala. Napětí v tom domě je a já už nevím, jak s nimi jednat (rodiči – manžela ten psychický stav tchýně také poznamenal ) Mají jenom dceru, která je spíš vybírá z peněz. já si od nich nic neberu a snažím se být samostatná . jak s nimi mluvit ? Děkuji Ili

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 roky

Milá Kiki, soužití generací je vždy náročné. Pokud lidé nejsou vstřícní, rozumní a připraveni si vycházet vstříc, je to vyčerpávající a musíme moudře posoudit, zda je to pro nás únosné. Často pro zachování duševního zdraví a zachování rovnováhy ve vztazích je vhodné samostatné bydlení. Pokud hovory jsou vyčerpávající doporučuji je omezit. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně zdarma.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce.