Starší dotaz #329

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli je chování mého partnera normální nebo jestli nepotřebuje odbornou pomoc, a já vlastně také.Jde o to, že se s partnerem hádáme kvůli věcem, které mne přijdou normální a partnerovi ne.Třeba mu vadí,že se na mě dívají jiní kluci nebo se nemůžu svléknout do podprsenky, ikdyž není nic vidět.Mně vadí že mi má sahat na moje nošené spodní prádlo a při mém ohrazení se urazí a chce omluvu.Potom mě uráží, že se takto chovají rajdy, ale kyž jsem se ho ptala na názor, kdy je žena nahá s dětmi u vody, tak to mu nevadí. Opravdu to už nechápu, přijde mi, že mě chce vlastnit a manipulovat mnou.Už od patnácti jsem zcela nezávislá, neboť nemám rodiče, takže jsem se musela postavit na vlastní nohy.Prosím poraďte mi, jak mám jednat v takových situacích a jestli tento vztah má budoucnost.A jestli bychom měli navštívit psychologa. Já už to psychicky nezvládám. A to už jsme spolu dva roky, Zatím stále odolávám a doufám, že se to časem změní.Mám ho ráda, ale nedokážu už tolerovat jeho výlevy. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Romano, neznám vás ani vašeho partnera, proto nemohu zodpovědně říci, zda má váš vztah budoucnost. Mohu říci jen několik obecných informací. Bez vědomé práce partnera samého se chování asi nezmění. Bylo by dobré, abyste navštívili profesionála (1setkání nebude stačit). V případě, že vám vadí manipulativní, mocenské, uzurpátorské chování od partnera a on ho nechce změnit, doporučuji ukončení vztahu dříve, než s ním založíte rodinu. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.