Starší dotaz #331

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, vlastně už si nevím moc rady, moje dcera má vrozenou vadu, svalovou atrofii. Má slabé nohy, ale není to příliž viditelné. Je jí 13let, je to velmi hezká dívka, ale…..často zakopává a padá. Její sebevědomí se každým pádem snižuje a já nevím, jak jí mám povzbudit a podpořit. Nedokáže se se svou slabostí vyrovnat, na venek se vzteká, ale já vím, že tím dost trpí, nechce moc ani chodit ven, bojí se, že někde upadne ……. je mi jí tak líto,ale nelituju jí, snažím se k těm pádum přistupovat tak, že to není nic tak hrozného, že se to stává každému, ale nevím, jestli je to správné. Neumím jí říct, že to asi k tomu postižení patří a že možná bude hůř…. Vím, že odpověď nebude nijak jednoduchá, zdravé sebevědomí je těžké vybudovat u zdravého člověka, ale co u handicapovaného? děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá S. , asi by bylo vhodné dceru s diagnozou seznámit. Takový těžký osud se snáší lépe, pokud je člověk v kontaktu s duchovním. Víra učí pokoře a smíření. Sebeláska je přijetí se takový, jaký jsem.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.