Starší dotaz #335

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, už se delší dobu trápím s nechopností navázat plnohodnotný partnerský vztah a tak se chci poradit, jestli už opravdu není na čase vyhledat psychologickou pomoc. Je mi třicet let, mám za sebou tři dlouhodobější vztahy, ale po posledním rozchodu před pěti lety, nejsem sto navázat hlubší vztah s mužem. Sice na schůzky chodím, ale po pár dnech či týdnech, začnu pociťovat odpor, začnu se mu vyhýbat a chci z toho vztahu okamžitě utéct, což taky následně udělám. Poslední rozchod byl hodně bolestivý a tak mám dojem, že to s tím nějak může souviset. Trochu nastíním situaci. Do posledního přítele jsem byla zamilovaná až do morku kostí, ten cit byl velmi silný a já si představovala, že už s ním zůstanu. Jenže jsem ho přistihla v posteli s mojí nejlepší kamarádkou a v ten den se mi zhroutilo všechno co jsem chtěla. Navenek jsem to sice vzala rozumně, zvláště pak to, že spolu začali žít, ale uvnitř mě zžírala nenávist, žárlivost a naprostá bezmoc. Noci jsem probrečela, ve dne se chovala jako robot bez citů, až všechny udivovalo, jak snadno jsem se s tím srovnala. Trvalo mi dlouhé tři roky, než jsem byla s to se na bývalého přítele podívat bez jakýchkoliv pocitů lásky nebo nenávisti. Přesto se cítím jako zablokovaná, už nikdy bych nechtěla cítit takovou strašnou bolest. Nyní jsem potkala muže, který o mě stojí, máme spolu mnoho společného a máme si stále o čem povídat, ale přesto už zase začínám cítit ten známý odpor, který sílí a já nevím jak se s tím vyrovnat, nejradši bych z onoho muže udělala jen mého kamaráda. Opět. Poradíte mi? Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá C., bylo by opravdu dobré vyhledat psycholéčitelskou pomoc. Bylo by dobré rozkrýt podvědomé programy a na nich zapracovat. Touto cestou pro vás více udělat nemohu a vy to správně tušíte. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.