Starší dotaz #336

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám takový problém, nevím jak postupovat. Partner má z bývalého vztahu dvě děti. S dětmi má velmi pěkný vztah a moc mu na nich záleží.Jeho bývalá žena se znovu vdala, založila si novou rodinu. Od té doby k nám odmítá pouštět jedno z dětí.Je to to mladší dítě – 6letá holčička. Působí to na nás, jakoby staršího chlapce( 13 let) již "odepsala", ale s mladší holčičkou, druhým manželem a miminkem chtěla vytvořit novou rodinu. A tak holčičkou manipuluje, neumožňuje nám s ní komunikovat, v době, kdy mají jít děti k nám na víkend jí nabídne velmi atraktivní program, holčička je pak tímto programem zmanipulovaná a nechce k nám jít ( místo dvou víkendů v měsíci s námi tráví již jenom jeden a je to čím dál horší). I my se velmi snažíme, aby se dětem u nás líbilo, během společných víkendů jsou pro nás to nejdůležitější, nabízíme jim spousty činností, mohou si vybrat, co chtějí dělat, hrajeme s nimi hry, vyrábíme věci, chodíme do ZOO… Když jsou u nás obě, rozhodně nemluví o mamince, netvrdí, že by chtěly domů. Holčička často v něděli večer poplakává, že domů nechce, že se jí u nás líbí… Proto si myslím, že není pravda, že by k nám nechtěla ze své vůle, myslím, že se jedná o manipulaci ze strany její matky. Jak máme postupovat, co máme dělat? Nechceme holčičce ublížit,ale nechceme o ni ani přijít. Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Mila Kaz, bylo by dobré, aby problém řešil otec a matka holčičky. Předpokládám, že komunikační neúspěšné pokusy již mezi nimi proběhly, pak navrhuji, aby požádali o vedení dialogu zkušeného mediátora. Také je možné, aby se otec obrátil na OSPOD při MÚ, kam patří a právě navrhl třeba setkání s profesionální zkušeným, rodinným mediátorem dříve, než by se podstupovalo dalšími úředními postupu. Také můžete nahlédnout http://www.iustin.cz/art.asp?art=117….

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.