Starší dotaz #34

anonym Personál zeptal se před 17 roky

Dobrý den, je mi 39 let, vdaná jsem 2 roky, vztah s manželem trvá celkem 5 let a máme dceru, které je 1 1/2 roku. Oba dva již máme jedno manželství za sebou, já jiné děti nemám, manžel má z předchozího manželství dceru a syna, se kterými se ale vůbec nestýká. Prý vinou jeho bývalé manželky, která poštvala děti proti němu. Manžel poslední rok pracuje v Praze již celý týden a domů za námi jezdí jenom na víkendy. Zhruba před 3 měsíci se manžel začal chovat nezvykle a teď o vánocích jsem ho našla spát v obýváku. Zeptala jsem se ho, co se děje, protože jsem něco tušila a on mi potvrdil, že má v Praze milenku. Prý to tak nechtěl, ale moc se zamiloval. Mně i dceru prý má moc rád a nejraději by nás chtěl obě = mně i milenku! Mezi námi se prý nic nezmění, stále bude na víkendy jezdit domů a je pravda, že jezdí, plánuje společné výlety, finance, ale v neděli večer odjíždí do Prahy za milenkou…. Jsem z této situace moc nešťastná a nevím, jak jí řešit. Manželovi se pravděpodobně do žádného řešení nechce, protože mu tento stav vyhovuje. Mám trvat na tom, aby tento stav nějak vyřešil, ať již tak, že se vrátí ke mně a nebo odejde k milence a nebo počkat, až jeho počáteční zamilovanost vyprchá? Pořád ho mám moc ráda a nechtěla bych, aby od nás odešel, a proto ho nechci odehnat nějakými ultimáty, ale zároveň nejsem schopná tuto situaci snášet déle bez mlčení. Co dělat? Poprosila jsem ho, aby zvážil, jestli našemu vztahu nechce dát ještě šanci a slíbil, že o tom bude uvažovat. Ale měsíc utekl jako voda a nic se neděje, pravděpodobně mu tento stav vyhovuje.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

MIlá Silyne, vstoupit do rodinného systému muže, který má děti se dvěmi ženami nebývá jednoduché. Jeho minulost skrze děti je ji jeho přítomností – ani pro něj to není jednoduché se v tom orientovat a má kapacitu na volné partnerství (oddělené žití beze svatby). Vy byste si patrně přála od partnerství něco jiného, není ale moc pravděpodobné, že vám to je schopen dát. Rozhodně nemám pocit, že byste byla tak špatný člověk, jen jste v situaci, ve které se cítíte velmi nejistě. Zvažte, zda příjem a výdej v tomto vztahu je v rovnováze… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.