Starší dotaz #341

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám šestiletého syna,letos půjde do první třídy. Je velmi inteligentní, bystrý a rychlý. Ovšem lže. Není to jen takové dětské vymýšlení, on cíleně lže aby si polepšil. Je ochoten cokoli co provedl svést na svého mladšího bratra, jen aby on z toho vyšel jako nevinný. Co mě trochu děsí je to, že i když se na jeho lež přijde a v podstatě jej důslednou argumentací usvědčíme ze lži, on lže dále. Včera jsem již použila nátlaku,na který nejsem moc pyšná, ale již jsem si nevěděla rady – věděli jsme, že lže ale on stále tvrdil, že mluví pravdu, tak jsem mu řekla, že pojedeme do nemocnice a že tam dostane injekci,po které se mluví pravda. Teprve poté řekl pravdu. Když jsem mu vysvětlovala, že není hrozné to, co udělal, ale to, že tak tvrdošíjně lhal,a ptala jsem se ho jak by se měl správně zachovat, on vůbec nevěděl jak. V podstatě vymýšlel, co by měl říci, abych ho už nechala na pokoji, ale ne, že je nejlepší říci pravdu.Snažím se mu to neustále vysvětlovat po dobrém. Ovšem bojím se, že se ve lhaní opravdu velmi zdokonaluje a že už ani nepoznám, že lže, také se bojím, že už mu nemohu věřit. Vůbec nevím, jak se chovat,prosím poraďte. Díky Simona

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Simona, nelehká potíž. To, co popisujete děláte dobře. Držím palce k trpělivosti, systematičnosti a síle hledat cestu k řešení. Hledala bych šikovnou psycholéčitelku a s ní pravidelně tak 2-3 roky spolupracovala.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.