Starší dotaz #355

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den paní doktorko, mám problém se svojí osobností, zřejmě to nebude otázka na netovou poradnu, ale přeci jen to zkusím….. Nedokážu trpět nějakou nespravedlnost, takže občas narážím, protože dokážu v nějaké dlouhodobější situaci mlčet /např. když slyším cca 3 měsíce dokola povzdechy našeho rodinného kamaráda na chování manželky, které je opravdu hrozné/, zpočátku jsem chápává, dokážu vyslechnout obě strany najednou, ale jakmile vidím, že jedna strana začíná tak trochu "machrovat", otevřeně řeknu svůj názor, i když mi do celé věci ve finále nic není……. , a rázem udělám zle. Další problém vidím v tom, že jsem v poslední době značně nervní, podrážděná. I když se snažím dělat nějaké uvolňovací meditační techniky – 5Tibeťanů, má dobrá vůle se zlepšit vydrží jen do té doby, než mi nějaký problém vklouzne pod nohy. Vadí mi a rozčiluje mne samolibost některých lidí a sebevědomí lidí, u kterých si myslím, by byla pokora na místě. Dost často slýchám – zvláště od manžela – že se mne nemůže NIKDY zastat, protože ví, jaká jsem. S tím ale nemohu absolutně souhlasit, protože stále špatně nejednám. V poslední době už jaksi nevím, zda opravdu za všechny problémy, které se ukážou, nemůžu já???? Jsem nerozhodná, bez špetky sebevědomí a trpím snad všemi mindráky, co existujou. V první řadě cítím tak trochu ponížení za to, že mne manžel nikdy nedokázal dost dobře obhájit před svým o 12 let starším bratrem a jeho neustálými výpady. Cítím to jako zásadní věc, opora a aspoň nějaká víra v mé dobro, je pro mne zkrátka to nejdůležitější, cítím totiž, že pak bych se určitě aspoň trochu dokázala nahodit na tu lepší notu. Manžel mi vyčítá, že dost kvalitně nezvládám domácnost /jsem na RD s 2 letou dcerou, na kterou jsem ve finále sama – co se výchovy týče/, a zřejmě mi můj mozek neprodukuje dostačující množství serotoninu, protože ihned se cítím unavená, bez zájmu o cokoli, i když jsem jinak po fyzické stránce fit. Je to začarovaný kruh. Kdybyste mi mohla prosím poradit, budu Vám vděčná. Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá B., hledám ve vašem psaní konkrétní otázku. Opravdu popisujete několik starostí které vás trápí. 1. snadná unavitelnost, 2. pocit nedostatečné opory od manžela 3. konfliktní prožívaní některých situacích v mezilidských vztazích. 4. pocit vlastní méněcennosti?? Určitě se shodneme, že každá oblast zaslouží samostatnou pozornost a její řešení nepřijde s několika řádky. Ráda se s vámi budu vám a těmto oblastem věnovat osobně. Konkrétní dotazy mohu zodpovědět nejlépe osobně nebo telefonicky.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.