Starší dotaz #358

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den. Mám kamaráda který je fetišista-nosí dámské silonky. Řeším s ním tento problém dlouho a často takže chápu že se mu s touto diagnózou od dětství nežije snadno. Vzhledem k tomu že tím nikoho jiného v okolí neomezuje ani neobtěžuje nevidím v tom až takový problém. Problém je v tom že jeho manželka má jiný názor, považuje ho za úchylného a jedná s ním jako by byl méněcenný a horší než ona a ostatní "normální" lidé. Neustálé neshody se bohužel rozhodla řešit tím že se do nich snaží zatáhnout i děti (1 a 6 let) Navrhla, aby když mu jeho počínání připadá normální chodil oblečený pouze v silonkách před dětmi a pak jim to vysvětloval. Připadá mi tento navržený způsob dost drastický, předpokládám že šestileté dítě by z toho bylo jen zbytečně zmatené. Tímto se dostávám ke svému dotazu: Zajímalo by mne v kolika letech by se o tom měly děti dovědět (pokud vůbec) a jakým způsobem jim vše podat a vysvětlit? Myslím si že pokud by měly problém vyřešený rodiče mezi sebou, děti by to brali jako zcela přirozené a nebylo by třeba žádné vysvětlování, takto mám obavu že jim budou podsouvat rodiče každý své, tedy rozdílné názory.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Ivano, mohu vyjádřit souhlas s vaším postojem, že manipulativní zatahování dětí do konfliktu mezi rodiči je opravdu neetické. Řešení však není ani na mne ani na vás…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.